Domácí kamera zaznamenala dívenku, jak během šlofíku mamky uklidí obývák. Video už vidělo 1,2 milionů lidí po celém světě

Pro minulé generace dětí bylo samozřejmé, že se doma musí otáčet. Vynést odpadkový koš, umýt nádobí nebo utřít prach bývaly obvyklé povinnosti. Dnes to ale už moc neplatí.

Holčička utírá prach ze stolu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spousta rodičů si láme hlavu, jak zapojit potomky do domácích prací. Nejenže je to výchovné, ale také to zaměstnaným matkám pomůže. Děti se však takovým činnostem často a rády zdárně vyhýbají. Nezábavné úkoly je prostě nudí. Pokud mají vynést odpadkový koš, vyndat nádobí z myčky nebo prostřít stůl před večeří, tváří se, jako by to bylo za trest.

Malí pomocníci jsou připravenější na život

Jednou z mála výjimek je holčička, kterou si zamiloval internet. Je totiž horkou adeptkou na ocenění dítě roku. Když její unavená matka usnula na pohovce, rozhodla se jí malá dcerka dobrovolně pomoci s každodenními povinnostmi. A nejenže dítě bravurně zvládlo úklid celého bytu, postaralo se i o mladšího sourozence.

Jak vychovávat dítě, aby z něj vyrostl rozumný a nezávislý člověk: Dávejte mu domácí práce a zahrnujte ho slovy chvály

Je zřejmé, že v rámci výchovy rodiče považovali za důležité naučit svou ratolest, že udržování pořádku a čistoty je nedílnou součástí chodu domácnosti. A také dítě do domácích prací zapojovali. Děti, které jsou odmalička zvyklé v domácnosti pomáhat, jsou podle odborníků, které oslovil server Novinky, v životě mnohem samostatnější a lépe připravené zdolávat nejrůznější překážky.

Holčička se postarala i o sourozence

Počínání malé hospodyňky zachytila domácí kamera. Video, které zveřejnil facebookový profil FabiosaBelle, se okamžitě stalo hitem sociálních sítí, nasbíralo již 1,2 milionu zhlédnutí. Zatímco maminka si dává šlofíka na gauči, holčička uklidí celý obývací pokoj. Je zjevné, že s tím má zkušenosti. Na videu je vidět, jak dívka svou matku nejdříve láskyplně přikryje dekou, než se pustí do práce.

Little girl’s touching effort to help her mom

Mother’s little helper’s big gesture of care

Zveřejnil(a) Fabiosa Belle dne Pondělí 29. ledna 2024

Pak uklidí hračky, sklidí nádobí ze stolu a utře ho utěrkou, posbírá prádlo a složí sušák. To však nebylo všechno. Když byl pokoj téměř zářivě čistý, holčička se postarala i o batole ležící v postýlce. Vzala ho do náruče a přenesla z postýlky na pohovku, kde ho konejšila a hladila. Když se probudila matka, nemohla uvěřit vlastním očím. Šikovnou malou pomocnici nadšeně políbila.

Jak se snažíte zapojit děti do domácích prací?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články