„Přítel mě donutil podstoupit test otcovství před mým manželem,“ píše Romana (36)

Romana s Monikou byly dlouhá léta nejlepšími kamarádkami. Vše se ale velmi změnilo po narození dítěte.

2 ženy i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Člověk je nesmírně sociální stvoření, a proto potřebuje k tomu, aby byl šťastný, také přítomnost jiných osob. Přátelství je pouto, kterého by si měl každý vážit, jelikož mít v životě opravdového přítele se rozhodně nedá považovat za samozřejmost. I přes pocit, že vaše přátelství překoná veškeré překážky a nic jej nemůže nikdy ohrozit, nikdy neříkej nikdy. Když přijde láska a manželství, může být přátelství podrobeno obrovské zkoušce.

Nejlepší kamarádky z dětství

Web ČT24 zveřejnil data průzkumu, který tvrdí, že člověk může mít maximálně 5 přátel. Romana a Monika se znaly již od první třídy a společnou lavici sdílely také na střední a vysoké škole. „Byly jsme prostě nerozlučitelná dvojice, kamarádky na celý život. Nic nás nemohlo rozdělit,“ začíná vyprávět svůj příběh Romana. V průběhu studií na vysoké škole si každá z nich našla partnera, a ženy se tak těšily, že budou společně plánovat i svatbu, mít děti ve stejném věku a dokonce si pohrávaly s myšlenkou, že postaví domy hned vedle sebe.

„Byly jsme obě hrozně rády, že si i kluci rozumí. Všichni jsme rádi sportovali, můj Martin dokonce hrál fotbal na vyšší úrovni a často jsme jej chodili všichni podporovat na zápasy,“ popisuje Romana. „A potom jsem otěhotněla. Měli jsme hroznou radost. S Martinem jsme začali více barvitě plánovat vlastní budoucnost a svatbu.“

Jako domeček z karet

„Monika naši radost sdílela a sama se těšila, až také otěhotní. Moc jsem jim přála, aby se brzy zadařilo a děti byly opravdu v podobném věku, jak jsme si vždy přály. Porodila jsem potom Barunku a můj život se začal, samozřejmě, točit kolem té okouzlující malé osůbky,“ říká Romana. „Monča mezitím také otěhotněla. Z toho jsem se upřímně radovala. V té době jsme se ale odcizily, asi hlavně proto, že už jsem prostě neměla dostatek času. Potom mi přestala brát telefon a já jsem vůbec nechápala, která bije.“

Miminko a matka iZdroj fotografie: Piqsels
Romana věnovala veškerý čas Barunce.

„Potom u nás zazvonili, já jsem otevřela a viděla jsem, že se něco děje. Monika mě nařkla, že otcem Barunky není Martin, ale její přítel Zdeněk. To bylo naprosto absurdní, dokonce chtěla nechat udělat DNA testy. To jsem odmítla, stejně jako Martin. Přátelství tím bohužel skončilo.“ Test otcovství prokáže příbuzenskou vazbu mezi 2 osobami, jak píše web Agel. DámskýDeník také popisoval příběh, kdy jej rodiče nechali udělat poté, co se jim narodilo dítě tmavé pleti.

Jak byste danou situaci řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články