Rodiče běloši, a přesto se jim narodilo dítě s tmavou pletí. Ukázalo se, že v sobě matka nesla geny po dědečkovi

Příchod miminka na svět mohou někdy provázet velmi nečekané okolnosti, které jsou jen těžko k pochopení. Třeba když se projeví geny, které prcek zdědil po předcích.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nastávající rodiče jsou natěšení na to, až se jim miminko narodí. Někdy ale příchod potomka na svět může provázet skutečně velké překvapení. Podobně jako v případě páru, kterému se nedávno narodil zdravý chlapeček. Namísto bezbřehé radosti však byli novopečení rodiče spíš v šoku a v rozpacích. Vzhled novorozence totiž nebyl takový, jaký očekávali. Jejich dítě totiž mělo jinou barvu pleti než oni dva.

Rodiče byli šokovaní ze vzhledu miminka

Radost mladých rodičů Rachel a Paula Buckmanových, kteří čekali své první dítě, byla nepopsatelná. Po porodu je však čekalo podle serveru Fakt opravdu obrovské překvapení. Malý syn, kterého pojmenovali Cash Jamal Buckman, totiž není mamince ani tatínkovi vůbec podobný. Na první pohled má mnohem tmavší barvu pleti, tmavé vlásky, plné rty. Ani jeden z těchto rysů ale nemají jeho rodiče.

Když na sociálních sítích sdíleli fotografii svého miminka, neobešlo se to bez vlny nepříjemných komentářů. Někteří uživatelé internetu hledali vysvětlení a obviňovali Rachel z nevěry. Dost drsné a nepřející komentáře ale otec miminka rychle utnul s tím, že on takové pochybnosti nemá, protože má otcovství potvrzené černé na bílém. Samotnému mu to zřejmě velmi vrtalo hlavou, a tak si nechal udělat test DNA, který potvrdil, že chlapeček je jeho.

Ukázalo se, že prapradědeček byl černoch

Ukázalo se, že odpověď na otázku, proč má chlapeček tmavou pleť, když oba rodiče jsou běloši, nabízí genetika. Jak bude potomek vypadat a jaké bude mít povahové rysy, jsou částečně dílem dědičnosti. Dítě může zdědit geny nejen po rodičích, ale také po prarodičích a dalších předcích v rodové linii. Přesně to se stalo i v případě miminka Rachel a Paula. Ženin prapradědeček byl černoch. Přestože ona sama má světlou barvu pleti, její afroamerické geny se podepsaly na vzhledu jejího synka.

Congratulations to our cashier Rachel and her fiancé Paul Buckman on their baby Cash Jamal Buckman being borned on…

Zveřejnil(a) Celina 52 Truck Stop dne Pondělí 19. února 2024

Genetická loterie dokázala už nejednou pořádně zamíchat kartami. Před deseti lety se podle serveru Parenting narodil černošskému páru z Velké Británie Francisovi a Arlette Tshibanguovým syn se světlými vlasy. Manželé Carla a Cornel Nursovi zase mají tři děti a každé vypadá jinak. Jedno má zlatavou pleť a hnědé oči, druhé má černé kudrnaté vlasy, tmavou pleť i oči a třetí ze sourozenců je blonďatý a modrooký. Rodiče i babičky jsou běloši, ale jeden z dědečků pochází z Barbadosu a má černou pleť.

Jak byste reagovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články