„Řekla jsem kamarádce, že ji manžel podvádí. Od té doby se spolu skoro nebavíme,“ popsala svou zkušenost Eva

O svém manželství kamarádka vždycky mluvila, jako o dokonalém a láskyplném. Proto byla naše čtenářka velmi překvapená, když muže své přítelkyně viděla, jak se líbá s milenkou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mezilidské vztahy jsou citlivý organismus, který se může rychle zhroutit, když správně neodhadnete situaci. A nikdo nemá dost přátel na to, aby si mohl dovolit, byť jen o jednoho, přijít. Jakmile se o kamarádovi nebo jeho životě a blízkých dozvíte něco nepříjemného, je otázkou, zda s tím hned jít ven. Pravdou je, že zrovna od přátel lidé očekávají upřímnost. Na druhou stranu nejednomu člověku se už stalo, že kamarádství skončilo jako mávnutím kouzelného proutku, když měl přítel pocit, že se pletete do věcí, do kterých vám nic není.

Až tak dokonalé manželství nemají

Hamletovské dilema, zda říct, nebo neříct kamarádce nepříjemnou zprávu, řešila i čtenářka Eva, jež nám do redakce poslala svůj příběh. Obě ženy se znají už od studií. Kamarádka je přesvědčená, že má zcela dokonalé manželství. Staví svého manžela na piedestal, je prý vzorem ctnostnosti, poctivosti a lásky. Prostě se na něj dívá jako na svatý obrázek. Jenže její přesvědčení je mylné. Tak perfektního muže a vztah ve skutečnosti nemá. Na to Eva přišla čirou náhodou.

Pracuje jako pojišťovací poradkyně, takže navštěvuje spoustu lokalit. Když byla pojišťovat malý hotel za městem, nevěřila vlastním očím. Na parkovišti před ním spatřila auto kamarádčina manžela. Chvíli váhala, co má udělat, ale nakonec zvítězila zvědavost. Zaparkovala o kousek dál a čekala. Netrvalo dlouho a z hotelu vyšel muž kamarádky a zamířil si to k autu. Byla s ním cizí žena. Měli se k sobě, takže bylo jasné, že o obchodní schůzku nešlo.

Načapala manžela kamarádky s milenkou

Překvapená Eva si říkala, že možná o nic nejde. Jenže její podezření se vzápětí potvrdilo. Kamarádčin manžel cizí ženu objal, přitiskl ji k sobě a dlouze ji políbil. Pak oba nasedli do svých aut a odjeli. „Před kamarádkou jsem o tom pomlčela. Říkala jsem si, že to třeba bylo jednorázové dobrodružství, tak proč ji stresovat,“ vypráví. Zatínala zuby, při častých návštěvách kamarádky, na kterých se její manžel úžasně zhostil role báječného a milujícího manžela, kterého jeho žena celou dobu opěvovala. Bylo jí z toho zle.

Žena špehuje v autě iZdroj fotografie: Depositphotos

Pak se ale stalo něco, co Evu přimělo, znovu zvážit, zda o manželově nevěře nemá kamarádce říct. Uviděla ho s milenkou v nákupním centru. Kupoval jí něco v klenotnictví. Byla to ta samá žena jako v hotelu.Bylo jasné, že ten milostný románek trvá. Vypadali, že jsou do sebe zamilovaní,“ říká Eva s tím, že manžel kamarádky neví, že ona zná jeho tajemství. Konfrontovat ho nechce, protože není zvědavá na jeho výmluvy a řeči, jak svou ženu miluje.

Všimla si, že už nejsem tak srdečná

Lámala si hlavu s tím, zda o tom má kamarádce říct. Obávala se, že o ni přijde, když vyjde s pravdou na světlo. „Přemýšlím o tom stále dokola a opravdu nevím, co mám dělat. Kdybych byla v její situaci, sama nevím, jak bych se zachovala, kdyby mi něco takového řekla,“ sděluje Eva své pocity. Kamarádky je jí líto, protože z ní manžel dělá idiota. „Můj postoj k němu se změnil, čehož si všimla i moje kamarádka. Už nedokážu být tak srdečná jako dřív,“ dodává Eva.

Naštvané kamarádky iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec se Eva rozhodla, že o nevěře kamarádce řekne. Obě cítily, že se něco děje a jejich přátelství už není jako dřív. „Byla jsem upřímná a řekla jsem jí, že jsem ho dvakrát viděla se stejnou ženou a chovali se k sobě jako zamilovaný pár,“ vzpomíná Eva. Kamarádku to zjevně velmi ranilo. Nechtěla o tom už víc slyšet. S manželem se pohádala, románek skončil a jsou stále spolu. „Možná se přede mnou styděla, možná to sama tušila, nevím. Skoro spolu nemluvíme, naše vztahy velmi ochladly,“ dodává Eva.

Jak byste se zachovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat