„Kamarádi mi závidí mladou manželku. Kdyby věděli pravdu, spíš by mě politovali,“ píše Pavel (51)

Manželství může mít různé podoby. Některé navenek šťastné a dokonalé páry mohou být ve skutečnosti frustrované a v soukromí mohou prožívat nepříjemné chvíle.

Muž a žena po hádce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Některé manželské páry vypadají dokonale. Jenže zdání může klamat. Vyprávět by o tom mohl čtenář DámskéhoDeníku jedenapadesátiletý Pavel z jižních Čech. Našel si partnerku, která je krásná, chytrá a o pětadvacet let mladší. Kamarádi i kolegové v práci mu ji závidějí. Nikdo ale netuší, co se děje doma za zavřenými dveřmi. „Kdyby lidé věděli, jaký manželský život vedeme, nechtěli by se mnou měnit. Spíš by mě litovali,“ napsal nám do redakce.

Vztah na dálku se spolužačkou nefungoval

Přestože je pan Martin celkem fešák a navíc úspěšný, svůj ideální protějšek marně hledal „Celý život jsem hodně dřel, abych si mohl dovolit mít to, co mám teď. Dařilo se mi profesně i finančně, ale štěstí v lásce se mi vyhýbalo,“ vypráví čtenář. Už od školních let se prý zamilovával do nesprávných dívek. „Buď o mě neměly zájem, nebo si se mnou jen hrály a pak mě opustily, nebo jsem s nimi neměl absolutně nic společného,“ dodal.

Kamarádi mu dávali rady, jak na ženy, ale nic nepomohlo. „Začínal jsem si myslet, že se mnou něco není v pořádku. Bylo to frustrující,“ svěřil se pan Pavel. Než odešel z rodné vesnice studovat na univerzitu, chodil se spolužačkou Marií. Nebyla to žádná velká láska nebeská, ale měli jsme se rádi a rozuměli jsme si. Jenže když jsem se přestěhoval na kolej, vztah na dálku prostě vyšuměl,“ poznamenal čtenář.

Nevěří na vztahy založené na citech

Po vysoké škole dostal skvělou nabídku pracovat v Praze, a tak se domů už nevrátil. Vybudoval si úspěšnou kariéru, má moderní dům, luxusní automobil a na nedostatek peněz si nemůže stěžovat. Chybí mu ale partnerka. Měl jsem spoustu známostí, ale nikdy to nevyšlo. Postupně jsem na lásku rezignoval,“ napsal pan Pavel. Ve svém životě ale chtěl mít parťáka a navíc potřeboval i doprovod na firemní akce, kam všichni chodili s manželkami.

Naštvaní partneři mají tichou domácnost iZdroj fotografie: Freepik

Na internetové seznamce, kde nezastíral, že je bohatý, poznal šestadvacetiletou Nikol. Krásná, velmi chytrá a vtipná blondýnka ho očarovala. Na rovinu mu ale řekla, že peníze jsou pro ni důležité. „Byl to jakýsi obchodní vztah. Nikol mi řekla, že nevěří na lásku, vztahy a manželství založené na citech,“ svěřil se pan Pavel s tím, že se svou ženou, kterou mu kamarádi i kolegové závidějí, jsou v podstatě jen spolubydlící. Kdyby mohl vrátit čas, raději by zůstal s Marií.

Co říkáte na příběh pana Pavla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články