Po Josefu Abrhámovi (†82) do dědictví připadla jen 2 auta a pár stovek tisíc. Pozůstalosti po Libušce se vzdal

Dědictví Josefa Abrháma bylo pro mnohé něčím nevídaným. Místo očekávaných miliónů na kontě bylo realitou pár set tisíc korun. Má to však jednoduché vysvětlení.

Herec Josef Abrhám i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Všemi milovaný herec Josef Abrhám nás 16. května 2022 ve věku 82 let nadobro opustil. Před téměř třemi měsíci proběhlo řízení ve věci Abrhámova dědictví a lidé byli jeho výsledným majetkem šokováni. Všichni totiž očekávali vysoké sumy, rozsáhlé parcely a spoustu majetku, jako například auta. Pravda ale byla zcela jiná.

Josef s Libuší prožili naplněný život

Svou hereckou kariéru Abrhám započal v roce 1962 v Divadle na Vinohradech. Jeho role se v průběhu let stále množily, proslavil se ve filmech, jako jsou Marečku, podejte mi pero, Nemocnice na kraji města, Šakalí léta a mnoho dalších. Po osmiletém vztahu s Naďou Urbánkovou se jeho ženou stala herečka Libuše Šafránková, rovněž skvělá herečka. Bok po boku si manželé zahráli také v komedii Svatební cesta do Jiljí. Spolu měli syna Josefa Abrháma mladšího.

Herec se majetku sám vzdal

Důvodem tak „malého“ dědictví se stal fakt, že se Abrhám v roce 2021 vzdal nároku na podíl z dědictví po Libuši, jež zemřela ve věku 68 let. Po představitelce legendární Popelky zůstala pozůstalost za skoro 12,5 milionu korun. Ačkoliv měla polovina z legálního hlediska připadnout právě Josefovi, ten se rozhodl celé její jmění věnovat jejich synovi. Sám před svou smrtí se synem i jeho ženou Ludmilou žil a měl s ním blízký vztah. Veškerý majetek mu plánoval předat od samého počátku.

Josef Abrham iZdroj fotografie: Nextfoto

Syn herců se o majetek stará s láskou

Po smrti otce Josef mladší zdědil k maminčinu dědictví ještě dalších 605 tisíc korun, první poválečný vůz značky Škoda 1101 a zánovní Volvo S80. Dále pak nárok na veškeré tantiémy od televizí či Českého rozhlasu, přičemž toto právo získal i po své matce. Pak získal části parcel v Kunovicích, spoluvlastníkem je hercova sestra Božena. Právě v Kunovicích prožila zesnulá legenda mládí, a to v cihelně svého dědečka. Josef se tedy před smrtí vypořádal také se svojí starší sestrou.

Který film s Josefem Abrhámem máte nejraději?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články