Jitka Molavcová se chystá na svatební cestu. Společnost jí nebude dělat její manžel, ale úplně jiný muž

Charismatická herečka a zpěvačka se překvapivě vdala za svého kolegu, který je už řadu let ochrnutý. Na svatební cestu nevěsta pojede se svým nerozlučným, dlouholetým přítelem.

Herečka a zpěvačka Jitka Molavcová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herečka a zpěvačka Jitka Molavcová (73) se znovu vdala. O její nedávné veselce s dlouholetým partnerem, hercem a hudebníkem Alfredem Strejčkem (81), do poslední chvíle nevěděli ani pozvaní hosté. Tajná církevní svatba se odehrála na zahradě sanatoria Šarlota v Prosečnici. Svatební cesta, na kterou se novomanželka chystá, ale už nebude tak úplně tradiční. Nepojede na ni se svým novým chotěm, nýbrž se svým nerozlučným parťákem a dlouholetým přítelem.

Na svatební cestu pojedou na hrad

Novomanželé nejsou, pokud jde o veselky, žádnými nováčky. Molavcová se vdávala podruhé a Strejček se ženil potřetí. Volba padla na sanatorium, protože tam ochrnutý herec už šest let žije. Podle serveru Život v Česku jim za svědky byli lékař Pavel Pafko a majitel sanatoria Šarlota Jiří Michal. Vzhledem k tomu, že novomanžel už delší dobu bojuje se zákeřnou nemocí a na líbánky odjet nemůže, zastoupí ho někdo jiný. Molavcová vyrazí s divadelníkem Jiřím Suchým.

Nevěstin starý známý, se kterým ji pojí 50 let spolupráce, jí bude doprovod na svatební cestě dělat s nadšením. „Jitka pojede na svatební cestu se mnou – a na hrad!“ cituje Suchého Blesk s tím, že 17. srpna mají oba besedu na nádvoří hradu Rožmberk nad Vltavou. „A těšíme se tam oba moc. Užijeme si to jako na svatební cestě,“ dodal principál legendárního Semaforu. Stejně jako většina svatebčanů se i Suchý o chystaném obřadu dozvěděl na poslední chvíli.

Nemoc, po které ochrnul, je víc sblížila

O veselce prý měli pozvaní hosté zakázáno mluvit. Postupně ale některé informace vypluly na povrch. Na obřad dorazilo z Brna Janáčkovo kvarteto, s nímž Strejček v minulosti spolupracoval. „Bylo tam tak veselo, že jsem musel s nevěstou zazpívat. A udělal jsem to moc rád, když jsem viděl, jak jsou na to všichni naladěni,“ vyprávěl serveru Suchý. „Málokdo z hostů to věděl, protože to nechtěli asi rozšiřovat. Opravdu nádherné to měli. Jsem moc ráda, že jsem u toho mohla být,“ nechala se slyšet herečka Jaroslava Obermaierová.

Herečka Jitka Molavcová s hudebníkem Jiřím Suchým iZdroj fotografie: Nextfoto

První manželství Molavcové s její velkou láskou spisovatelem Janem Petráněm vydrželo dlouhých 30 let. Přestali si ale rozumět a vztah se rozpadl. Pak se v jejím životě objevil nový muž, herecký kolega a vdovec po atletce Jarmile Nygrýnové, Strejček. Nejdřív spolu měli jen pracovní vztah, ale později se sblížili. Vybudovali si silné pouto, které ještě víc upevnila hercova těžká nemoc, kvůli níž ochrnul. V roce 2017 onemocněl vzácným Guillain-Barrého syndromem, který postihuje nervový systém.

Co říkáte tomu, že se charismatická herečka vdala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články