Jídlo v chutné restauraci na celý život úplně zdarma. Získat ho může každý

Oblíbený fastfoodový řetězec nabízí svým zákazníkům nejen slevy. Ti šťastní tu mohou získat doživotní nárok na jídlo zdarma. Musí však udělat něco navíc.

                   

Kdo by nechtěl doživotní přísun jídla zdarma. Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s občas poctí některého zákazníka a dá mu speciální Zlatou kartu, která jej opravňuje stravovat se v jejich restauracích zdarma. Ty nejexkluzivnější karty vlastní jen pár lidí. I obyčejní zákazníci však mají šanci kartu získat. Buď se musí zapojit do soutěže, nebo se blýsknout hrdinským činem, který poslouží celé komunitě.

Co je Zlatá karta McDonald’s?

Tento řetězec nabízí běžným zákazníkům nejrůznější slevy nebo kupóny na výhodný nákup v jejich restauracích. Ovšem jejich Zlatá karta, to je něco docela jiného. Ta totiž opravňuje jejího majitele k tomu, aby mohl doživotně a zdarma využít jejich servis. Dříve byly tyto luxusní karty určené především pro významné osobnosti, a ani z těch ji rozhodně nevlastní každý.

Neomezených Zlatých karet je opravdu jen pár. Známými držiteli jsou Warren Buffett a Bill Gates. Ovšem Bill Gates vyhrává, protože jeho karta je platná celosvětově. Warren Buffett CNBC řekl: „Je jich jen pár. Bill Gates ji má. Myslím, že platí po celém světě. Ta moje platí jen v Omaze, ale já z Omahy nikdy neodjíždím, takže ta moje je stejně dobrá jako jeho.“

holčička v restauraci iZdroj fotografie: Freepik
Jídlo zdarma u McDonalda by jistě nadchlo i děti

Americký senátor Mitt Romney se zase pochlubil, že jeho otec měl také doživotní jídlo u McDonald’s zdarma. Kartu mu dal samotný zakladatel řetězce Ray Kroc. Ta jeho však nebyla zlatá, ale růžová. Některé Zlaté karty mohou být časově omezené, vztahovat se jen na určitou lokalitu nebo vymezují konkrétní druh zboží, které si můžete v restauraci zdarma objednat.

Jak můžete Zlatou kartu získat?

Několik karet tedy rozdal sám zakladatel, ale v současnosti je udělují především majitelé jednotlivých franšíz. Tak se podle Reader’s Digest dostal ke Zlaté kartě i herec Rob Lowe. Ten se shodou okolností přátelí s Davidem Petersonem, který provozuje šest poboček McDonald’s v Kalifornii. Jeho karta však měla platnost pouhý rok. Aby někdo mohl kartu získat, nemusí být hned něčí přítel ani VIP osoba.

Zlatou kartu například dostal muž, který přispěchal na pomoc třem ženám, které byly uneseny v blízkosti této restaurace. Majitel místního McDonald’s jej pak za hrdinství touto kartou odměnil. Loni v prosinci měl šanci získat exkluzivní kartu kdokoliv. Podmínkou pouze bylo, aby se zákazníci během prosince stavili na jídlo u McDonald’s. Pak byli automaticky zařazeni do slosování o Zlaté karty, kterých měl řetězec připravených hned několik. Platnost těchto karet je však „jen“ 50 let.

zlatá karta iZdroj fotografie: Freepik
Zlatou kartu můžete vyhrát v soutěži

Velkou šanci na získání Zlaté karty tak mají především VIP osobnosti, lidé, kteří se dožijí sta let, nebo ti, již jsou připraveni třeba holýma rukama zastavit rozjetý vlak. Pokud jako já nepatříte do žádné z těchto skupin, pak vám nezbývá než si počíhat na další soutěž o Zlaté karty a doufat, že se na vás štěstěna usměje. McDonald’s však není jediný řetězec, který zákazníkům nabízí výhody díky jejich kartě. Na DámskémDeníku jsme také psali o kartě Tesco, díky které se tu najíte doslova za hubičku.

Co říkáte na takovou možnost doživotně se najíst u McDonalda zdarma?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články