Starý dědeček zachránil životy již stovkám lidí. Položil jim jednu jedinou otázku. Změní život i vám?

V Austrálii se vyskytuje jedna z nejkrásnějších, ale zároveň i nejnebezpečnějších propastí na světě, kde ročně mnoho lidí spáchá sebevraždu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

K tomu, aby se člověk rozhodl spáchat sebevraždu, může vést několik důvodů. Může být zklamaný a nevidět smysl ve svém životě. Takový člověk obvykle nemá s kým mluvit, s kým se podělit o problémy, jež ho potkaly, a vše okolo nich vypadá opravdu beznadějně. Mnoho lidí, kteří si myslí, že už nemají proč žít, může zachránit pouhý rozhovor s někým, kdo je vyslechne.

Muž zachraňuje životy

V Austrálii, přímo u této propasti, žije muž, který se jmenuje Don Ricci. Tento muž už více než půl století zachraňuje životy zoufalců. Donu se právem říká „australský anděl“, jenž zachránil více než 400 lidských životů. A to nemá ani žádné speciální vzdělání a nikdo ho nikdy nenaučil zachraňovat lidi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zeptá se každého na jednu otázku

Možná se vám hlavou honí, co asi tak dělá, že každého vždy přiměje zastavit se a změnit názor. Ve skutečnosti je jeho tajemství opravdu neuvěřitelně jednoduché. Vždy se začne usmívat a člověka, který přišel skončit se svým životem, pozve k sobě domů. Každého se zeptá, jestli nepůjde k němu domů na šálek skvělého čaje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přišel o dceru

Tento muž má ve zvyku každý den kontrolovat skály. Jakmile si všimne někoho, kdo je až moc blízko okraje, začne s ním vést přátelský rozhovor. Bohužel ne všechny pokusy byly úspěšné. Donova dcera si právě na tomto útese vzala život a on jí už nemohl pomoci. I proto je na něj jeho žena opravdu hrdá, že se snaží zachránit život alespoň ostatním lidem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pouhý rozhovor může pomoci

Vřelý rozhovor a schopnost naslouchat druhým může zachránit více než jeden život. Zamyslete se nad tím, možná jedním jednoduchým rozhovorem můžete člověku pomoci změnit život k lepšímu. Pokud máte pocit, že nějaký váš blízký potřebuje pomoc, neváhejte si s ním promluvit o jeho problémech.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti