Dětská kapela Docela si nejprve řízkem získala Prachaře a pak svou vlastní písničkou uchvátila celé publikum

Před pěti lety okouzlila publikum i porotce talentové soutěže kapela Docela, která koncertuje dodnes. Ze Vsetína tehdy přivezli Jakubovi Prachařovi řízek.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Jedno z nejmilejších vystoupení talentové soutěže „Česko Slovensko má talent“ se odehrálo téměř před pěti lety. V roce 2018 v soutěži vystoupila kapela Docela, která si svou bezprostředností a dětskou otevřeností získala srdce tisíců diváků. Talentová soutěž pro tuto kapelu znamenala vstup do širšího diváckého povědomí. Od té doby uspořádala spoustu koncertů určených především pro mladé publikum a koncertuje dodnes. Úspěch jejího prvního vystoupení v televizi připomíná video záznam.

Zahráli docela jinou píseň o svačině

Ročník 2018 byl pro kapelu Docela zlomový, protože se objevila v úspěšné řadě soutěže „Česko Slovensko má talent“. V tu dobu devítičlenná kapela tehdy napochodovala před porotu s úsměvem a pohodou na tváři a rovnou nabídla porotci Jakubovi Prachařovi řízek. Ten se v žádném případě neostýchal a nabídku s chutí přijal. Zatímco si pochutnával na smažené dobrotě, kapela se nachystala ke svému televiznímu debutu.

Děti a teenageři v různém věkovém rozmezí, z nichž nejmladší byli ještě na prvním stupni základní školy, se chopili nástrojů a mikrofonů. Jen co zazněly první tóny, diváci i porotci rychle poznali, že kapela bude hrát píseň „Pretty Fly (for a White Guy)“ od kapely The Offspring. Jenže kapela Docela si text přetvořila k obrazu svému. Místo obyčejného coveru tak přednesli text, který pojednával o svačině školáků a ústředním motivem byl popěvek „Dej mi kousnout taky“.

Sázka na přirozenost se vyplácí

Originální a chytlavý text brzo způsobil, že kapela roztančila nejen publikum, ale zaujala především porotu. Přispělo k tomu také velmi přirozené a upřímné vystupování všech členů kapely. Po skončení písně publikum i porota odměnili kapelu nadšeným potleskem a porotci je poslali do dalšího kola. „Je vidět, že úroveň lidových škol se zvedá,“ ocenil porotce Jakub Prachař. Nebyl tak daleko od pravdy, protože kapela Docela sdružuje muzikanty a zpěváky, kteří působí pod střediskem volného času „ALCEDO“ ve Vsetíně.

Ačkoliv kapela Docela ročník 2018 nevyhrála, účast v soutěži byla pro všechny členy obrovská zkušenost. Kapela je dodnes aktivní a pořádá koncerty, především na Vsetínsku. Ačkoliv od dob prvního vystoupení uplynulo již 5 let a členové kapely značně povyrostli, kapela si stále zachovává svěží a mladistvou tvář, za kterou stojí její velký úspěch. Zavzpomínat na jejich podařené vystoupení můžete ve videu.

Jak se vám líbila interpretace písně od kapely Docela?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články