Skupina předvedla tanec na historickou hudbu. Publikum ale víc zaujal a pobavil Prachařův překlad do polštiny

Taneční skupina předvedla v soutěži velmi neotřelé vystoupení. Jeden z porotců byl nadšen jak z jejich představení, tak jejich pouhé přítomnosti.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

V 8. řadě velmi populární televizní show Česko Slovensko má talent se představila několikačlenná skupina lidí, kteří tancují s vlajkami. Jejich umění je specifické a můžete si jej prohlédnout ve videu sdíleném níže. Přestože se jedná o česko-slovenskou soutěž, přihlásit se zde může člověk jakékoli národnosti. V případě této taneční skupiny je to také tak, protože její členové jsou Poláci. V minulých řadách se již stalo, že výherce nebyl z České ani Slovenské republiky.

Kdo je tato polská skupina a co předvádí?

Osmá řada pořadu Česko Slovensko má talent byla vysílána v roce 2019 a účastnilo se jí obrovské množství zajímavých umělců. Bylo možné vidět zpěváky, hudební skupiny, žongléry, kouzelníky, artisty, tanečníky a spoustu dalších umělců. Mezi nimi byla i polská parta s názvem Gwardia Gryfa. Jedná se o 30člennou uměleckou skupinu z Vratislavi. Jejich doménou je především kombinace házení vlajek a tanečního divadla. Svým pohybem s rekvizitami vypráví příběh a sdílejí svou energii s diváky.

Členové této skupiny jsou především kreativní lidé, kteří rádi sdílejí svou vášeň pro tvoření s ostatními. Nejen, že vystupují na různých kulturních akcích, ale také provozují společensko-kulturní, workshopové a vzdělávací aktivity. Již mnoho let úspěšně vytvářejí výtvarné dílny a projekty pro děti, mládež i dospělé. Umělci Gwardia Gryfa jsou profesionální taneční, divadelní a sportovní pedagogové, instruktoři, animátoři a manažeři, kteří milují práci s lidmi.

Jakub Prachař pobavil diváky svou polštinou

Jakmile se tato skupina pozitivně naladěných lidí objevila na pódiu, na otázku poroty, odkud pochází, odpověděli, že z Polska. V tu chvíli Jakub Prachař pookřál, protože vždy tvrdil, jak skvěle umí polský jazyk. Jak řekl: Já som speciálista!“ Dal se tedy do řeči, avšak to, co z něj vycházelo, rozhodně polština nebyla. Svou hatmatilkou ale velmi bavil nejen diváky a kolegy v porotě, ale také skupinu na jevišti. Přestože z úst vypouštěl nesmyslná slova, všichni mu rozuměli a na otázky odpovídali.

Diváci se však díky jeho otázkám dozvěděli, že tato umělecká skupina předvede tanec s vlajkami a tuto činnost provádí již 10 let. Když tanečníci dokončili své vystoupení, Jakub Prachař nadšeně hodnotil svým vymyšleným jazykem: „Naprosto originálné, nevidané, bardzo nenormalné!“ Avšak Diana Mórová na to reagovala komentářem: „Pre mňa jednoduché.“

Přestože byl Jakub tímto představením naprosto okouzlen, jeho kolegové porotci s ním toto nadšení nesdíleli. Gwardia Gryfa tedy dostali pouze jedno „ANO“, do dalšího kola tak nepostoupili. Posuďte sami, zda byl tento výkon hodný postupu.

Co říkáte na toto vystoupení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů