Jak poznat, zda je daná žena opravdu moudrá? Podstata moudrosti má kořeny v prvobytně pospolné společnosti

Moudrost ženě může pomoci překonat všechny životní zkoušky a nástrahy s grácií. Rovněž jí umožňuje vidět pravou podstatu věci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Moudré ženy podporují ostatní a nabízejí chytrá rozhodnutí v jakékoliv situaci, která nastane. Moudrostí označujeme praktické porozumění člověku i celému světu. Patří k ní odstup od okolností, rozvaha a v neposlední řadě také životní zkušenosti. Není divu, že lidská moudrost je hluboce ceněná. Existují čtyři základní znaky toho, že je žena opravdu moudrá.

Mají životní zkušenosti

Moudré ženy mají bohaté životní zkušenosti. Taková žena ví, že doba se může v průběhu let změnit, vztahy mezi lidmi však zůstávají. Navíc si je vědoma toho, že to, co se v daném okamžiku zdá neřešitelné a šílené, se většinou nepromění v katastrofu. Ví, že na závěry je brzy a každá situace se může změnit. Moudrá žena si rovněž uvědomuje, že je nutné si nastavit priority, a přesně ví jak. Je si tak vědoma toho, že i ona potřebuje někdy odpočívat, a proto si odpočinek dopřeje. Až poté uspokojí potřeby ostatních. Neplatí, že na prvním místě jsou druzí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podobně to funguje v práci. Moudrá žena ví, který úkol je důležitější než ostatní a které úkoly naopak počkají. Má předem stanovený plán, dobře však ví, že se během práce může změnit. Moudrá žena také umí pracovat s emocemi. Každý může někdy cítit úzkost, strach, hněv, nebo dokonce zoufalství. Jak se však takových pocitů elegantně zbavit? Je dobré se vypovídat ostatním, nebo je moudřejší zajít za terapeutem? Nebo je nejlepším řešením své pocity napsat na papír? Moudrá žena ví, že je důležité emoce nepotlačovat.

Snaží se porozumět sama sobě

Moudré ženy zkrátka vědí, že jakékoliv emoce se nemají odmítat. Je důležité umět svým pocitům porozumět a nechat si na to dostatečný čas. Díky tomu také vědí, jak pomoci ostatním v podobné situaci a jakým směrem je nasměrovat, jak je povzbudit nebo utěšit. Moudré ženy rovněž znají hodnotu svého času. Uvědomují si, že čas jim nikdo v životě nevrátí a je důležité ho využívat efektivně. Pokud se jim do něčeho z jakéhokoliv důvodu nechce, dokážou říci ne. Naopak pokud se jim něco zamlouvá, uslyšíte od nich sebevědomé ano.

iZdroj fotografie: Pixabay

Budete pět minut s někým mluvit, protože je to slušné a zdvořilé, nebo raději těchto pět minut věnujete sobě, případně své rodině? Rozhodnutí je vždy na vás a vybrat si musíte sami. Moudrá žena chápe, že čas i energie každého z nás jsou omezené. Ví tedy, jak svou energii i volný čas rozdělit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Právě v takových chvílích není vůbec sobecké, pokud žena myslí s nějakým časem také sama na sebe.

Jak trávíte volný čas? Jste spokojeni?

Zdroj: A Conscious Rethink

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund