Po porodu syna ochrnula na nohy. Další porod jí však nečekaně navrátil cit. K překvapení všech začala znovu chodit

Žena upoutaná na invalidní vozík ani netušila, že je těhotná. Když proto náhle dostala křeče do břicha, neměla nejmenší tušení, že jde o porod. Překvapení ale nebrala konce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Claire Evansové z Velké Británie se život obrátil naruby. Když jí bylo pouhých dvacet let, lékaři u ní diagnostikovali závažné neurologické onemocnění, známé jako roztroušená skleróza, která snižuje schopnost jednotlivých buněk nervového systému komunikovat mezi sebou. Zpočátku se ale dařilo nemoc držet na uzdě a díky lékům Claire o nemoci skoro ani nevěděla. Jednoho dne potkala svou životní lásku, o rok mladšího Paula, a pořídili si miminko, syna Harryho. Tehdy to ale začalo.

Porod odstartoval cestu ke dnu

Jakmile Claire porodila svého prvního syna, věci se začaly rapidně zhoršovat. „Odumřela mi pravá noha. Musela jsem začít používat invalidní vozík. Znecitlivěly mi i ruce a oko, které jsem musela nosit zalepené. Necítila jsem ruce, nemohla jsem ani zvednout Harryho. Musela se o něj starat moje máma. Nemohla jsem řídit ani jít ven s přáteli a skončila jsem upoutaná na lůžko,“ vzpomíná Claire na nejhorší období svého života.

iZdroj fotografie: Unsplash
Claire byla přesvědčená, že jí invalidní vozík zůstane až do konce života

Dívka kvůli neschopnosti pohybu také rychle přibrala na váze. Proto si ani nevšimla, že jí roste těhotenské břicho. S přítelem Paulem, který pracuje jako pojišťovací agent, o dalším potomkovi z přirozených důvodů ani neuvažovali. Příroda však byla moudřejší než oni.

Nepravděpodobné těhotenství bylo jen počátek překvapení

Jednoho dne se Claire probudila s nepříjemnými a velmi bolestivými křečemi v břiše. S pomocí vozíku dojela na záchod, když náhle ucítila silné nutkání tlačit. Když jsem se otočila, leželo pode mnou plačící dítě,“ řekla dívka, která si uvědomila, že rodí. „Začala jsem křičet na Paula. Cítila jsem ale nutkání tlačit znovu a najednou se objevilo druhé dítě,“ hovoří o největším překvapení ve svém životě.

Paul odvezl svou ženu Claire a novorozená dvojčata do nemocnice, kde lékaři okamžitě umístili obě děti do inkubátoru kvůli jejich nízké porodní váze. Obě holčičky nevážily více než 1,5 kilogramu. Jinak byly ale zcela v pořádku. Bez ohledu na to, jak dlouho jsem zírala na inkubátory, jsem to neuměla pochopit. Užívala jsem pilulky a stále jsem měla menstruaci,“ kroutila hlavou při vzpomínce na podivné těhotenství. Údiv, který ji ale čekal posléze, si však bude pamatovat do konce života.

Porod dal život dvojčatům i matce

Další zázrak na životem těžce zkoušenou ženu čekal už tři hodiny po porodu. Ležela na nemocničním lůžku a její manžel ji držel za ruku. Náhle se stalo něco, co ji nenapadlo ani v nejdivočejších snech. „Když jsem ležela na posteli, Paul mě držel za ruku a já jsem zjistila, že poprvé po měsících jeho dotek cítím,“ uvedla překvapená žena.

iZdroj fotografie: Pixabay
Narození dvojčat je vzácný okamžik

O několik dní později mě začala brnět noha. Zkusila jsem vstát a dokázala jsem i přejít pokoj. I moje oko se začalo zlepšovat. Do týdne po porodu se všechno vrátilo do normálu,“ vypráví Claire. „Brzy jsem zase začala řídit, mohla jsem chodit ven s přáteli a hlavně jsem se mohla starat o své děti,“ dodala nadšená žena, která se po nečekaném porodu dvojčat vrátila zpátky do života.

Co říkáte na tento zázračný příběh?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt