Takový svatební dar od svého invalidního otce na vozíku nevěsta ani ve snu nečekala. Nikdo ze svatebčanů se nezmohl na slovo

Svatba patří mezi nejkrásnější životní okamžiky – nejinak tomu bylo v případě mladých snoubenců. Jejich velký den ovšem nejvíce ovlivnil invalidní otec nevěsty.

smutná nevěsta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé ženy plánují svůj svatební den již od dob útlého mládí. Jiné se s myšlenkou na manželství začnou zabývat výrazně později. Je lhostejno, do které skupiny patříte – svatba pro vás bude vždy důležitou součástí vašeho života. Mimo jiné je tato oslava manželství jedinečnou příležitostí setkat se se svojí rodinou a s přáteli. Ovšem někdy vás dokáží vaši blízcí překvapit něčím zcela nečekaným a nemyslitelným. A to stejně, jako překvapil tento otec svoji dceru na její svatbě.

Invalidní otec si připravil dechberoucí překvapení

Karel Čapek jednou pronesl: „Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky“. Tento citát si pro jeho pravdivost okamžitě oblíbila velká spousta z vás a stejně velké množství lidí se jím řídí. Dojemným příkladem, který tento citát bezchybně ilustruje, je situace, která se odehrála na jedné nejmenované svatbě. Její nahrávku následně umístil někdo ze svatebčanů na internetový server YouTube, kde si získala srdce nejednoho diváka.

Na videu můžete vidět několik minut ze svatby mladého páru. V úvodu nahrávky její autor zabírá svatebčany čekající před budovou, v níž je ukrytá nevěsta. Všichni mají dobrou náladu, těší se na příjemný zážitek a téměř nikdo z nich neví, co se za malou chvíli stane. Hudba je příjemná a vhodně dokresluje celkovou atmosféru. Když nevěsta vstoupí do dveří, chystá se projít uličkou. Někdo ji ale nečekaně zastaví. Mladá žena je zmatená, ovšem za chvíli začne tušit, co se děje. Za vším stojí její invalidní otec.

Postarší muž je evidentně dlouhodobě upoutaný na invalidní vozík. Nikdo ze svatebčanů (ani samotní snoubenci) nepředpokládá, že by mohl nevěstu doprovodit k oltáři. O to větší úžas můžete sledovat na tvářích všech přítomných, když se tento muž ze svého vozíku pomalu zvedne. Očividně ho to stojí mnoho sil, ale s menší pomocí dojde ke své dceři, které nabídne rámě a pak ji doprovodí až před oltář. Během tohoto malého rodinného zázraku si celá řada svatebčanů musela utírat slzy dojetí.

Otec nevěsty trénoval celé měsíce

Když se svatebčané později na hostině ptali, jak dokázal otec z vozíku vstát, dostali stejně dojemnou odpověď, jako bylo předtím ono překvapení. Muž jim přiznal, že tajně několik měsíců cvičil a posiloval se svým fyzioterapeutem a dalšími odborníky. Zpočátku se sice nezdálo, že by se dokázal z vozíku zvednout, ale díky pravidelnému a tvrdému tréninku, se začal jeho stav pomalu zlepšovat. Nakonec se zlepšil natolik, že muž mohl doprovodit svoji dceru v její velký den až před oltář tak, jak je to běžně zvykem.

Kdo a čím, popřípadě jak překvapil na vaší svatbě vás?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články