I v dospělosti je možné naučit se skvěle hrát na klavír

Učit na klavír nebo na jakýkoli jiný hudební nástroj se nemusí jen děti. Pokud si zachováte správnou motivaci, naučíte se skvěle hrát i v dospělosti. Motivace a hudební sluch je to jediné, co potřebujete.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Dospělý často najde touhu z dětství, anebo prostě jen svůj dlouhotrvající sen, který si chce splnit. Na tom není nic špatného, sny bychom si měli plnit. Pokud se jedná o hru na klavír, většinou se do toho každý dospělý člověk pustí po hlavě. Nadšení ze hry na klavír však netrvá dlouho a střídá ho mnoho výmluv a problémů, které dospělý řeší, dítě by takové problémy nenapadly.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Hra na klavír bývá těžká

Je velmi důležité najít tu správnou motivaci, zakousnout se do ní a držet. Jděte si ta svým snem, neztrácejte ji. Bez správné motivace skončíte velmi brzy. Čtěte dál a zjistěte, jak na sebe, abyste si udrželi silnou motivaci až do konce. Hrát na klavír se můžete naučit levou zadní, tak proč to vzdávat.

Problém s penězi

Řešíte problém s penězi? Nemáte možnost koupit si nový klavír, abyste mohli trénovat i doma? Pravda je, že trénink dělá mistra. Chodit jednou týdně na hodinu klavíru Vám opravdu stačit nebude. Nemusíte ale hned házet flintu do žita. Nevzdávejte to.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Je to vášeň

Na to, abyste se naučili hrát na klavír, nepotřebujete mít zbrusu nový klavír. Kupte si nějaký starší klavír, bohatě Vám na učení postačí klavír z bazaru, který bude podstatně levnější než ten nový. Každý problém se dá vyřešit. O pomoc s výběrem požádejte obsluhu v bazaru, nebo lektora, ke kterému docházíte na hodiny klavíru.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Začít se dá v každém věku

Aplikace v telefonu nestačí, choďte na lekce osobně

Pokud si myslíte, že si stáhnete do mobilu aplikaci nauky hry na klavír, nedělejte to. Jako doprovodný materiál je to samozřejmě fajn, ale těžit jen z aplikace nelze. Za prvé se toho přes ni moc nenaučíte. Za druhé, pokud se budete učit sami doma, velmi rychle ztratíte motivaci, začnete přerušovat pravidelný trénink, a nakonec přestanete hrát úplně.

iZdroj fotografie: Pixabay
Lekce jsou základem

Nevymlouvejte se na rodinné problémy ani na velké množství práce a navštěvujte lekce klavíru osobně. Pokud nebudete na lekce chodit alespoň jednou týdně, nevytvoříte si návyk učení, brzy budete hledat výmluvy, a nakonec z výuky sejde úplně. Inspirujte se Michalem (30), který hru na klavír miluje. Když uviděl klavír na ulici, neodolal a začal hrát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články