Hudebník měl zplodit přes 500 dětí. Nyní čelí závažnému obvinění a brzy ho čeká soudní stání

Nizozemský hudebník čelí obvinění, protože opakovaně daroval své sperma. Měl tak zplodit více než 500 dětí.

trojčata i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době se čím dál víc párů potýká s problémy s početím. Po sérii vyšetření partneři zjišťují, zda je chyba na straně muže, či ženy, často se však dozvídají, že je vše v pořádku, ale ani přesto se jim nedaří počít. Po dlouhé době snažení o dítě jsou tak nuceni navštívit specializovaná pracoviště, kde v mnoha případech dochází k využití darovaného spermatu a následnému umělému oplodnění. V takové situaci jsou lidé za dárce spermatu vděční. V případě nizozemského hudebníka však došlo k naprostému extrému.

Čelí obvinění za hromadné dárcovství

O hudební kariéře jedenačtyřicetiletého obyvatele Haagu slyšel asi málokdo, ale do historie se určitě zapíše svými aktivitami jiného druhu. Vskutku lze říci, že je velmi aktivní. Jonathan Jacob Meijer totiž může být otcem až 550 dětí. Holanďan je označován jako „sériový dárce spermatu“, obchodující se spermobankami v různých zemích. V této oblasti se stal skutečným rekordmanem.

Tento aktivní dárce byl žalován společností Donorkind, což je organizace pro děti dárců spermatu, a matkou dvou jeho dětí. Případ se dostal až k soudu, který byl měl proběhnout v dubnu. Byl obviněn z oklamání stovek žen v různých zemích. O sériové aktivitě tohoto muže se ví již dlouho, nizozemská porodnická a gynekologická společnost poprvé zalarmovala úřady už v roce 2017.

Následky mohou být vážné

Již tehdy byl po darování spermatu na deseti klinikách otcem 102 dětí v Nizozemsku. Tím došlo k porušení možnosti zplodit maximálně 25 dětí. Tento zákon byl aktualizován tak, že dárci nyní mohou darovat sperma pouze dvanácti ženám. Díky své plodné činnosti byl Meijer ve své zemi na černé listině. Dle vyjádření prezidenta nadace Donorkind měl tento dárce globální dosah prostřednictvím internetu a obchodoval s velkými mezinárodními spermobankami. Dodal, že organizace proti němu podniká kroky, protože národní vláda s tím nic nedělá.

lahvička na sperma iZdroj fotografie: Deposithphotos

Aktivisté vyšetřující Meijerův případ se domnívají, že celkově může být otcem až 550 dětí, což je opravdu neuvěřitelné číslo. Holanďanka jménem Eva, která v roce 2018 porodila dítě počaté ze spermatu tohoto sériového dárce, řekla, že se jí udělalo špatně při pomyšlení na důsledky, jež by Jonathanovo chování mohlo mít na její dítě a vlastně i na všechny jeho ostatní potomky.

Poukázala na to, že by si ho nikdy nevybrala, kdyby věděla, že je již otcem více než 100 dětí. Odborníci varují, že duševní zdraví potomků sériových dárců spermatu může být ohroženo, pokud zjistí, že mají stovky bratrů a sester. Mohou trpět depresemi z pomyšlení na možný incest a inbreeding.

V dubnu ho čeká soud

Přestože je Jonathan Jacob Meijer v médiích popisován jako hudebník, jeho úspěchy v této oblasti nejsou příliš známé. Na YouTube lez najít pár jím podepsaných velmi průměrných až beznadějných rockových skladeb, které byly natočeny kolem roku 2010. Jako hudebník se neuchytil, proslavil se tedy jako rekordman v oboru, který je ve vyspělých společnostech v jasné regresi.

dárce spermatu iZdroj fotografie: Depositphotos

Později se začal věnovat investicím na finančním trhu a nedávno začal poskytovat poradenství v oblasti výživy a života v lůně přírody. Ve videu, jež před pár měsíci sdílel, popisuje, že konzumuje 150 syrových vajec měsíčně. Je možné, že právě to ovlivnilo jeho výkon v činnosti, za kterou bude v dubnu čelit soudu.

Co říkáte na jeho počínání?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články