Za pouhý rok se stal otcem 23 dětí: Celá situace se úplně vymkla kontrole, tvrdí úřady

Klinika zaměřená na reprodukční medicínu pozastavila jakoukoliv manipulaci s jeho vzorky. Nyní se prošetřuje celý případ.

i Zdroj fotografie: James Tourtellotte / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Konečný počet potomků tohoto muže se zdá jako numerická chyba. Slovy zmíněného čtyřicetiletého dárce a vyšetřujících úřadů se celá situace vymkla kontrole. Prvotní čin s dobrým úmyslem přerostl v kontroverzní přestupek. Dnes o těžko uvěřitelném čísle diskutují odborníci a veřejnost prostřednictvím médií, které jej pokládají za správnou senzaci.

Soukromé transakce

Alan Phan je již otcem dvou dětí, přesto se rozhodl stát se dárcem spermatu. Australan si ke svým vlastním potomkům připsal tento rok dalších třiadvacet dětí. Kdyby měli zdravotníci zmatek v jednotlivých vzorcích s biologickým materiálem, tak by nešlo o zas tak velký přečin či problém. Australan však prováděl také soukromé transakce.

Jinými slovy byl registrován jako dárce v klinikách zaměřených na reprodukční medicínu, ale také soukromě obchodoval se svými vzorky spermatu. Za účelem co nejlepší kvality a rozborů tohoto materiálu dodržoval přísná pravidla zdravého životního stylu. Udržoval se ve velmi dobré fyzické kondici, stravoval se vyváženě a užíval správné množství doplňků.

Maximálně deset rodin

V určité době jeho nekalé obchodní aktivity odhalila jedna z klinik, která znepokojivé odhalení oznámila příslušným orgánům. Pro dárcovství existují přesně stanovená pravidla. Stejně jako u darování krve či krevní plazmy například. Jedno z pravidel zní tak, že dárce nesmí pomoci k reprodukci více než deseti rodin. Do tohoto počtu se počítá také jeho vlastní rodina.

uchovavani-vzorku-spermatu iZdroj fotografie: Depositphotos

Sám viník k případu řekl: „Původně jsem měl darovat sperma jen osmkrát. Po tomto počtu odběrů jsem však chtěl pomoci i dalším lidem. Netušil jsem, jaký z toho vznikne problém.“ O Alanovo sperma je v této branži velký zájem. Důvod pramení z mužových vietnamských kořenů, které jsou mezi rodinami velmi populární. Sám přiznal, že na něj ostatní muži z tohoto důvodu žárlí.

Jaký trest byste nelegálnímu dárci navrhli?

Zdroj: Papilot
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články