V tu chvíli se všem zatajil dech: Dětské duo předvádělo tanec ve výšce několika metrů. Následoval hrozivý pád

Přestože jsou akrobaté při trénincích na pády zvyklí, není pravidlem, že to pokaždé musí dobře dopadnout. Pro talentovaný pár ukrajinských dětí nehoda znamenala konec.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Talentové soutěže často otevřou šikovným účastníkům dveře do velkého světa showbyznysu. Když chytí šanci za pačesy, opravdu se mohou stát hvězdami. Někdy ale osud všechno zamotá. Našlápnuto k vítězství v populárním televizním klání měly dvě šikovné děti. Předváděly vzdušnou akrobacii, při které se tajil dech. Nakonec však své neuvěřitelné kousky ve finále předvést nemohly.

Na zkoušce se dívka zřítila k zemi

Ukrajinskou dětskou dvojici Katyu a Nikitu pasovali mnozí do role vítězů. Den před finálovým galavečerem absolvovali rutinní zkoušku svého akrobatického čísla ve vzduchu. Při ní se ale holčička zřítila k zemi. Hrozivý pád všechny vyděsil. „Katya spadla. Nestihl jsem ji chytit za ruku. Hned mě napadlo, jestli je v pořádku a jestli nemá něco zlomeného,“ popisuje okolnosti nehody Nikita.

Sice šlo o pád, na který jsou artisté při trénincích zvyklí, ale v případě dítěte nelze nic podcenit. Katyu okamžitě převzali do péče lékaři. Přivolaná záchranka ji odvezla na vyšetření do nemocnice. „Nevím, co teď bude s naším číslem. Na vystoupení jsme se dlouho připravovali, byli jsme velmi opatrní, těšili jsme se, že jsme dostali zlatý bzučák, ale dopadlo to takhle,“ řekl posmutnělý Nikita před finále. 

V dalším ročníku se děti neukázaly

Naštěstí se ale ukázalo se, že Katya neutrpěla při pádu ze vzduchu žádnou zlomeninu. Lékaři jí však naordinovali klidový režim. Rozhodně nedoporučili rodičům, aby následující den vystupovala. Rodiče jejich verdikt respektovali. Na finálovém galavečeru soutěže Česko Slovensko má talent se děti neobjevily. Pro akrobatické duo měla ale porota připravené malé překvapení. Katye a Nikitovi nabídla postup přímo do finále v následujícím ročníku soutěže.

iZdroj fotografie: Nextfoto

Děti s tím nadšeně souhlasily. Přestože jim účast ve finále dalšího ročníku byla slíbená, na pódiu se ale neukázaly. Důvodem nebyla pandemie koronaviru, která v tu dobu válcovala celý svět, ale právě pád holčičky na zkoušce. „Je to velmi smutný příběh, protože když tady spadli, tak se rozpadli. Ne doslovně, ale rozpadli se jako pár. Už nevystupují. Nechci o tom víc mluvit, je to smutné,“ vysvětlil důvod neúčasti dětí v soutěži porotce Jaro Slávik.

Premiérové díly zábavného pořadu běží každou sobotu od 20:15 na Primě.

Co říkáte tomu, že se dvojice rozpadla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů