Hrobník odpovídá, proč je rakev někdy umístěna hlavou k oltáři a někdy naopak. Jedná se o důležité znamení

Smuteční obřad po smrti člověka je pro všechny vždy velmi náročný. Někteří z nich si však dokážou všímat různých věcí, na které pak mají spoustu různých dotazů.

Kněz i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Smrt je pro hodně lidí stále velikým tématem, které zároveň přináší spoustu nezodpovězených otázek. Někteří lidé se totiž stále ptají, co se stane poté, co lidé zemřou. Vše okolo úmrtí je samozřejmě spojeno s velikým smutkem a slzami. Jeden z hrobníků se na internetu snaží odpovídat lidem alespoň na otázky, na které má odpověď. Jedna z takových otázek byla i ta, proč se rakev při obřadu otáčí odlišně. Velikou roli v tom hraje jeden velmi důležitý aspekt, který má na natočení rakve velký vliv.

Pohřby jsou smutné

Pohřby jsou jednou z nejpravidelnějších možností, jak dát sbohem zesnulému člověku, který byl lidem blízký. Tyto obřady jsou samozřejmě velmi smutné a doprovázejí je slzy. Málokdo si ovšem povšimne, že i tento obřad má různá pravidla, která je potřeba dodržovat. Jedním z nich je i směr umístění rakve, který se liší podle toho, kde obřad probíhá. Není to však tak, že si lidé mohou určit, jakým směrem bude rakev natočena, ale existují k tomu určité důvody, proč se zrovna musí natočit tím určitým směrem.

Hrobník řeší dotazy

Jeden z hrobníků si založil vlastní kanál na sociální síti, na němž se snaží lidem občas odpovídat na jejich dotazy spojené právě se smutečními obřady. Někdy se muž musí snažit najít odpověď na různé tajemnosti, na které vlastně odpovědi ani nejsou. Spousta dotazů se však týká jeho práce a také pohřbů, protože spousta lidí si dokáže i na těchto obřadech všimnout věcí, jaké jim nejsou úplně jasné. Jednou z otázek tedy byla ta, proč se rakev na pohřbech natáčí různými směry.

Roli hraje oltář

V tom, jak je natočená rakev se zesnulým, hraje velmi zásadní roli právě oltář. Pokud je totiž v kapli či kostele tato věc umístěna, tak se podle toho řeší natočení rakve. V přítomnosti oltáře je zesnulý natočen nohama směrem k oltáři, jelikož se to pak bere tak, že se na něj vlastně dívá. Pokud tomu tak není a oltář není přítomen, tak se zesnulý natáčí nohama směrem k lidem, aby hleděl na truchlící pozůstalé. Toto je prý jasně dané pravidlo pohřbů, které se za každou cenu musí vždy dodržovat.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @daro1012 ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

Odpovědi má ověřené

Své odpovědi má hrobník ověřené vždy od osob, které jsou za smuteční obřady zodpovědné. Ohledně natočení rakve se prý ptal jednoho kněze, který byl přítomen na pohřbu. Když měl muž chvíli, tak se ho právě na tuto skutečnost zeptal společně s tím, zda je možné otočit zesnulého obráceně. Kněz mu dal naprosto jasnou odpověď, jak se věci mají. Tato fakta, která hrobník získá od nejvýše pověřených osob, pak nemá problém sdílet se svými zvědavými sledujícími.

Jaká další pravidla smutečních obřadů znáte?

Zdroj: Robas000
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články