Bývalá hotelová uklízečka řekla, co dělá ihned po příchodu na pokoj. „Pouhým okem si toho nikdo nevšimne“

Návštěva hotelu má svá pravidla. Tohle udělejte hned po příchodu na pokoj, má to svůj důvod, radí pokojská.

Pokojská nese ručníky i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Prázdniny se kvapem blíží, a mnoho lidí, dvojic, rodin a skupin se tak chystá na dovolenou. Ať už plánujete zaslouženou chvíli volna strávit aktivním způsobem, prozkoumáváním pamětihodností či jen ležením a lelkováním na pláži, jistě máte zajištěné ubytování. Nejčastěji se jedná o hotel. Ten není nejlevnější variantou, nicméně dozajista tou nejpohodlnější. Pozor ale, zdaleka ne každé ubytovací zařízení tohoto typu je dokonale sterilní.

Na co si dát v hotelu pozor

V hotelu se střídá mnoho lidí, udržování čistoty by tak mělo být v pomyslném žebříčku na prvním místě. „Co já úplně nesnáším, je, když v hotelové koupelně najdu vlasy. To mi přijde nechutné,“ říká paní Veronika M. z Kolína. Ačkoli se pokojské mohou snažit sebevíc, ne vše je v jejich silách. Alespoň tedy po odjezdu každého hosta. Zatímco koupelna bývá zpravidla opravdu čistá, to samé se bohužel nedá říci například o koberci. Ten na první dobrou může působit čistě a bez drobků, ale mnoho návštěvníků po něm chodí ve špinavých botách.

Není tedy rozhodně vhodné si na něj lehat, varuje web iPrima. Dalším úskalím bývá dálkový ovladač od televize. Je lepší raději nepřemýšlet, kdo na něj sahal a kde měl ruce ještě před chvílí. Mít u sebe vlhčené ubrousky na jeho očištění se v tomto případě nejen hodí, ale je doslova nutností. Také například kávovar často neprochází pravidelnou kontrolou, jak DámskýDeník upozorňoval. Vždy je tedy dobré pokoj uklidit k obrazu svému.

Tohle patří do skříně

Po dlouhé cestě se jistě těšíte, až se v přechodném obydlí umyjete a natáhnete se na postel. Zde je ale nutné zpozornět. Bývalá pokojská, paní Marlena Jonasz, z praxe moc dobře ví, co se musí udělat jako první po příchodu na pokoj, a zveřejnila to na svém TikTok účtu.

@marlenajonasz

Przesada? Czy też tak macie? #hotel #fee #oblesne #fobia #tiktoknews

♬ dźwięk oryginalny – marlenajonasz

Přehoz přes postel, na rozdíl od ostatního ložního prádla, se pere přinejlepším jednou za sezonu. Pečlivě jej tedy uschovejte do skříně či jiného vhodného prostoru a nevytahujte jej po celou dobu svého pobytu.

Na co si v hotelu dáváte pozor vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články