6letá hrdinka: Holčička běžela vzbudit svou matku a sourozence nehledě na obří plameny, které ničily jejich dům

Hlouček lidí přihlížel požáru rodinného domu, ale dovnitř nikdo nešel. Domnívali se, že tam nikdo není. Když se tam dívka snažila dostat, pokoušeli se ji zadržet.

Požár domu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V krizových momentech dokáží děti překvapit svým odvážným a duchapřítomným jednáním. Příkladem je šestiletá holčička, která si náhodou všimla kouře a plamenů, jež zachvátily její domov. Dívka ani na okamžik nezaváhala a vběhla do ohnivé pasti, aby varovala lidi uvnitř před smrtícím nebezpečím. V obýváku spala její matka a dvě batolata. Nebýt neuvěřitelného hrdinství malé zachránkyně, mohlo dojít k obrovské tragédii.

Holčička se vydala do hořícího pekla

Měl to být den jako jakýkoli jiný. Malá Olivia Pattersonová z anglického městečka Riccall v hrabství Severní Yorkshire si 4. dubna jako obvykle hrála s kamarádkou venku na hřišti. Jenže najednou její pozornost upoutaly plameny a kouř, který viděla na střeše rodinného domu, v němž bydlí s rodiči a mladšími sourozenci. Uvědomila si, že jim hrozí nebezpečí. Rychle se tam vydala, aby je mohla varovat.

Malý hrdina, teprve 9letý chlapec, zachránil celou rodinu včetně 3 mladších sourozenců, než dům pohltil oheň

Přestože obří plameny, které ničily dům, musely být děsivé, holčička ani na chvíli nezaváhala a vběhla do domu. Její maminka Laura, dvouletá sestřička Tifanny a roční bratříček Joel-James odpočívali po obědě na pohovce. Probuď se, mami, musíme rychle ven, dům hoří. Vezmi miminka,“ křičela podle serveru People malá hrdinka. Naštěstí se jí podařilo matku vzbudit a vzápětí už byli všichni venku před domem. Vyvázli bez zranění.

Matka nemůže uvěřit, co dcerka udělala

Nebýt malé dívky, mohlo všechno špatně skončit. Přestože se na ulici u požáru seběhli lidé, do domu nikdo nešel. Předpokládali, že je prázdný, protože na příjezdové cestě nebyl automobil rodiny. Sousedka mi řekla, že se ji snažili zastavit, ale Olivia věděla, že jsme uvnitř,“ řekla televizi BBC Laura Pattersonová. Zanedlouho dorazily na místo i čtyři hasičské vozy a požár se nakonec podařilo uhasit. Rodina přišla při požáru téměř o všechno.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený TODAY (@todayshow)

Dokud neskončí vyšetřování příčin požáru a neuskuteční se základní opravy domu, bude rodina v náhradním ubytování. Později Olivia řekla, že nevěděla, co si o požáru má myslet. Prostě to šla říct mamince. Byla jsem rozrušená, protože to bylo čím dál horší a horší,“ svěřila se malá zachránkyně serveru. Odvaha, kterou projevila, zaskočila její matku. „Byla jsem opravdu v šoku, nemohla jsem uvěřit, že tam vběhla,“ prohlásila hrdě. Podle ní je štěstí, že k tomu došlo ve dne, protože v domě selhal požární systém.

Co říkáte na odvahu malé dívky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články