Stašová popsala kritické chvíle Bohdalové: Bojovala o život kvůli embolii, v nemocnici ji musel hlídat syn

Nedávno unikla informace o tom, že herečka Jiřina Bohdalová prodělala plicní embolii. Pro celou rodinu to bylo velmi těžké období.

Herečka Jiřina Bohdalová s dcerou herečkou Simonou Stašovou i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herečka Simona Stašová se vyjádřila ke zdravotnímu stavu své maminky Jiřiny Bohdalové, když do médií pronikla zpráva, že okolo Vánoc minulého roku bojovala s plicní embolií. V té době však o kritickém stavu dvaadevadesátileté herečky nikdo nevěděl, což nejvíce kvituje její rodina a přátelé. Nechybělo málo a česká filmová plátna přišla o významnou osobnost.

Třetina nepřežije

V souvislosti s péčí o Jiřinu Bohdalovou je skloňováno jméno kardiologa Petra Neužila. Ten je spojován také například se zpěvákem Václavem Neckářem, který taktéž trpí zdravotními problémy se srdcem. Plicní embolií je nazýván stav, kdy se krevní sraženina dostane do plicní tepny neboli plicnice. V závislosti na velikosti sraženiny se odvíjí i příznaky spojené s diagnózou.

O závažnosti plicní embolie hovoří také fakt, že ji třetina pacientů nepřežije. Celá rodina měla o Jiřinu Bohdalovou velké obavy. Naštěstí vše dobře dopadlo. O náročném období promluvila pro Extra.cz hereččina dcera Simona Stašová: My jsme o tom nechtěli mluvit a zaplaťpánbůh, že se všechno dostalo ven až takhle pozdě, v době, kdy už je to za námi. Jsem strašně ráda, že tu mámu mám!“

Co nejvíce společně stráveného času

Není pochyb o tom, že by zájem veřejnosti v nevhodném období celou situaci ještě zhoršoval. Kromě dcery se o Bohdalovou staral také její vnuk Marek. V nemocnici se u hereččina lůžka prostřídala celá rodina. Stašová přiznala, že spal na jednotce intenzivní péče, aby byl babičce co nejblíž. Dával pozor, aby si Bohdalová nesundávala kyslíkovou masku, která pro ni byla stěžejní.

Jiřina Bohdalová s dcerou Simonou Stašovou a vnukem Markem iZdroj fotografie: Nextfoto

Zdá se, že zdravotní problémy upevnily vztah mezi Bohdalovou a její dcerou. Jak sama řekla, maminka pro ni znamená strašně moc. Stašová si s ní volá dvakrát denně, vždy ráno a večer. Kromě toho se vídají pětkrát týdně. Případně spolu jezdí na chalupu. Snaží se uskutečňovat co nejvíce rodinných sešlostí, aby si všichni vytvořili co nejvíce vzpomínek. Nakonec to bude to nejdůležitější.

Ve kterém filmu se vám Jiřina Bohdalová líbí nejvíc?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články