Z podzemí byly slyšet divné zvuky, jako by někdo volal o pomoc. Když se hasiči po 4 hodinách dostali k oběti, nestačili se divit

Když z podzemí uslyšeli hasiči prosebné kňučení, věděli, že musí rychle jednat. Uvízlou oběť se jim podařilo vysvobodit po několika hodinách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Práce záchranářů, policistů a hasičů by měla být denně opěvována. Jejich snaha a obětavost pomoci ostatním v nesnázích je obdivuhodná. A rozhodně neobětují své životy jen pro záchranu lidí, ale také zvířat. Ta si totiž ve většině případů sama pomoci nedokáží, a tak jejich osud dřímá v rukou těchto statečných pracovníků. A i když se zdá, že není možnost oběť vysvobodit, neztrácí naději a snaží se ji zachránit ze všech sil.

Sami jí nedokázali pomoci, a tak zavolali hasiče

Když se majitelé malé fenky Kily vydali na pravidelnou večerní procházku, netušili, jaký strach a bezmoc zažijí. Zvíře pobíhalo kolem nich a užívalo si volnost a přírodu, avšak v jednu chvíli spatřilo ve křoví cosi zvláštního. Něco se tam hýbalo, což fenku zaujalo natolik, že se za oním vetřelcem rozběhla. Běžela dlouho a daleko a nereagovala na volání svých pánů, kteří se vydali za ní. Její pouť však brzy skončila.

Kila v běhu přehlédla otvor roury, která ústila ze země. Zapadla do ní a nemohla se vyškrábat ven, naopak klesala stále hlouběji. Trubka se zužovala a fenka se v ní zcela zaklínila. Majitelé se ji snažili vytáhnout, ale marně, proto zavolali pomoc. Dle webu TheDodo dorazili na místo hasiči, kteří museli rychle vymyslet nejúčinnější plán, jelikož se z podzemí ozýval nářek a prosebné kňučení.

Při dojemném shledání nezůstalo jedno oko suché

Po neúspěšných pokusech záchranářů vytáhnout fenku z roury ven si uvědomili, že nejlepší bude vykopat kolem odtokové trubky díru, aby poté mohli rouru v nejvhodnějším místě proříznout. Následovaly tedy čtyři dlouhé hodiny kopání, při kterém se hasiči pravidelně střídali, aby tak své konání zefektivnili a zrychlili.

Přestože jim docházely síly, neztráceli naději. Jakmile vykopali dostatečně hlubokou díru, podařilo se jim fenku z pasti vyprostit. Celý incident byl popsán na instagramovém profilu hawaiianhumane, pod kterým se objevilo mnoho děkovných a obdivných komentářů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hawaiian Humane Society (@hawaiianhumane)

Kila šťastně vrtěla ocasem, poskakovala a olizovala všechny přítomné. Její majitelé dojetím a strachem plakali. Hasiči měli z jejich reakce slzy na krajíčku. Podobně tomu bylo také v případě kocourka uvízlého v kanalizaci, o jehož záchraně jsme vás na DámskémDeníku již dříve informovali.

Co si myslíte o práci hasičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články