Harry a Meghan spekulace o rozchodu nevyvracejí. „Může to být jejich taktika,“ říká bývalý protokolář Forejt

Kontroverzní pár britské královské rodiny o sobě dal znovu pořádně vědět. Tentokrát si ale nerýpl do členů rodiny, jak bývalo zvykem. Na obzoru je prý krach jejich manželství.

Princ Harry a Meghan Markle svatba i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Experti na britskou královskou rodinu mají jasno v tom, že rozvod mezi princem Harrym a vévodkyní Meghan je na spadnutí. Rebelující pár má procházet hlubokou manželskou krizí a jejich vzájemné vztahy prý jsou na bodě mrazu. Vévodové ze Sussexu se brali v roce 2018 a mají dvě děti, prince Archieho a princeznu Lilibet. Před třemi lety se vzdali svých funkcí členů královské rodiny a k překvapení všech přesídlili do Kalifornie. Se zbytkem královské rodiny mají napjaté vztahy.

Každá spekulace je dobrá, aby byli v médiích

Jako blesk z čistého nebe zapůsobily informace bývalého královského komorníka Paula Burrella, že jejich manželství krachuje. Vévoda ze Sussexu podle některých zdrojů už prý dokonce kontaktoval rozvodové právníky. Podle bývalého ředitele hradního protokolu Jindřicha Forejta to ale nejspíš nebude tak horké. „Paul Burrell není žádný expert, je to bývalý sluha princezny z Walesu, který postavil celou svou kariéru na tom, že se tváří jako znalec královské rodiny,“ řekl Forejt serveru Extra.

Podle něj komorník jen prodává svou minulost. K podobným zprávám by byl obezřetný, protože by mohlo jít o taktiku Harryho a Meghan. Jejich životy jsou od samého počátku pod drobnohledem médií. „Tuto mediální pozornost živit a udržovat ji na určitém levelu je velice obtížné. Já bych velmi nerad viděl a nepřál bych jim to, aby to celé zabředlo do těch končin, kdy každá spekulace bude dobrá, aby se jejich jméno objevilo v tisku,“ řekl Forejt s tím, že mediální aktivity vévodů ze Sussexu jsou „tvrdou palbou“ vůči zbytku rodiny.

Královská rodina logicky palbu neopětuje

Nelichotivá vyjádření prince Harryho a jeho ženy o králi, jeho manželce, princi Williamovi a dalších členech rodiny v dokumentu na Netflixu, v médiích i memoárové knize Spare, vrhly na královskou rodinu negativní světlo. Vztahy jsou vyostřené. Král dokonce zvažoval, že páru odebere titul vévodů ze Sussexu. „Možná někdo očekával, že královská rodina bude tuto palbu opětovat, ale nebude, protože královská rodina ví, že toto jsou akty jedinců, které nejsou vůbec šťastné. To je bohužel otevřená střelba z jedné strany,“ myslí si Forejt.

Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt iZdroj fotografie: Nextfoto

Šance na urovnání vztahů v královské rodině prý existují, ale nejsou bez překážek. „Vztahy v rodině poměrně mnohé odpustí, ale spíš jde o to, jak by se narovnal ten mediální obraz prince Harryho. To si nejsem úplně jistý,“ řekl Forejt serveru. Podle něj spekulace médií o rozvodu páru vlastně vévodům ze Sussexu jistým způsobem vyhovují, což dokazuje i fakt, že je nevyvracejí. „Myslím si, že jejich momentální život je opravdu postavený tak, že logicky potřebují mediální pozornost,“ uzavřel exšéf hradního protokolu.

Co si myslíte o možném rozvodu Harryho a Meghan?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články