Každý den se z garáže ozývaly hlasité zvuky. Když žena odhalila manželovo tajemství, rozplakala se

Její manžel se často zavíral do garáže, ale nikdy jí neprozradil důvod. Když jeho tajemství odhalila, rozplakala se.

Pár muž a žena i Zdroj fotografie: iStock
                   

V každé rodině se objevují nějaká tajemství, ať už malá, nebo velká – vždy se na ně ale časem přijde. Když člověk z nějakého důvodu změní své chování a tráví spoustu času mimo své blízké, může se jim to po nějaké době zdát podezřelé. Snaží se tak přijít na to, co stojí za takovou změnou, a ve skrytu duše doufají, že se nejedná o nějaký problém. V podobné situaci se ocitla i invalidní žena, která denně slyšela z garáže, kde se její muž stále zavíral, hlasité zvuky. Když jednoho dne konečně zjistila důvod a objevila manželovo tajemství, nemohla udržet slzy.

Nehoda jim změnila život

Brad Soden toho za svůj život zažil opravdu hodně. Byl vojákem v první válce v Iráku, poté pracoval jako hasič. V této profesi zachránil mnoho životů a viděl věci, které by raději neviděl. Tento statečný muž žije se svou rodinou v Arizoně, kde společně prožívali svůj sen. Vše se ale 15. srpna 1999 změnilo. V jedné vteřině se jim obrátil život vzhůru nohama. Jejich idylické soužití v tu chvíli utrpělo obrovskou ránu.

Když tento osudný den jela celá rodina domů z nákupu, praskla jim na autě levá pneumatika. Řídila Bradova partnerka Liz, která tak ztratila kontrolu nad svým vozem. Ten sjel ze silnice, jednalo se o docela vážnou nehodu, z níž naštěstí všichni tři malí chlapci vyvázli je s lehkými zraněními. Brad na tom byl o něco hůře, protože si zlomil nohu. Nejvážnější zranění ale utrpěla Liz, která si zlomila páteř. Po vyšetření v nemocnici, kam ji hned převezla sanitka, jí lékaři diagnostikovali ochrnutí od pasu dolů.

iZdroj fotografie: Pxhere

Musela se vzdát svého koníčku

Liz si myslela, že její život tím skončil. Bála se, že Brad, který byl v té době ještě jejím přítelem, ji opustí kvůli jiné, zdravé ženě. Ten jí však její obavy vyvrátil a ještě v nemocnici ji požádal o ruku. Liz samozřejmě souhlasila a tento zamilovaný pár se brzy nato vzal. Když byla Liz propuštěna z nemocnice, všichni věděli, že jejich život již nebude stejný jako dřív. Celá rodina jí v následné léčbě podporovala, ale přechod do života na invalidním vozíku byl pro ni velmi náročný, tím spíše, že jejich rodinným koníčkem byla turistika.

Přestože Liz nemohla chodit, rozhodli se své hobby dále provozovat. Při jednom takovém výletě, když se rodina vydala na pěší túru, byla žena nucena zůstat pozadu. Se slzami v očích ostatním řekla, aby šli dál sami. V tu chvíli Brad usoudil, že se tato situace už nikdy nesmí a nebude opakovat. V armádě pracoval jako technik údržby tanků, takže se rozhodl, že vyrobí speciální vozidlo, který by jí umožnil vydávat se s rodinou na podobné trasy.

Konečně odhalila jeho tajemství

Jenže se to lehko řekne, ale hůře udělá. Brad tak začal trávit veškeré volné dny v garáži. Stávalo se, že z ní někdy ani nevyšel ven. Často ztrácel trpělivost a na hluk ozývající se z garáže si již všichni zvykli. Liz stále nechápala, proč její manžel neustále tráví čas sám, a bála se nejhoršího, tedy toho, že ji opustí. Po nespočtu investovaných hodin se konečně Bradovi podařilo dílo dokončit. Zavolal proto Liz do garáže a překvapil ji unikátním vozítkem. Jakmile zjistila důvod toho všeho, ono manželovo velké tajemství, dojetím se rozplakala.

iZdroj fotografie: Pexels

Bradův vynález ale nezůstal bez povšimnutí. Tento speciální vozík vzbudil velkou pozornost, a to i u společnosti NPC Robotics. Ta Brada podpořila a podle jeho vzoru vyrobila prototyp. Tyto vozítka jsou nyní tiché, rychlé a dělané do všech terénů. Tím se tedy vyřešil nejen Lizin problém, ale také problém všech ostatních, kteří jsou na tom zdravotně stejně jako ona. Všichni tak mohou bez potíží vyrážet na rodinné túry.

Brad tímto činem ukázal, jak moc svou manželku miluje. A že představivost a pevná vůle dokážou překonat cokoli. Je to nádherný příklad toho, jak lze pomoci těm, které milujeme.

Jak se vám líbí mužův nápad?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů