Fenka skočila do vody a ztratila se. Majitelé se pomalu smiřovali s tím, že už ji nikdy neuvidí. Po 14 dnech se ale našla

V místech, kde chlupáč zmizel, má mohutná řeka silný proud. Nebyla moc velká šance na to, že se chlupáč nakonec najde živý a zdravý. Rodina ale doufala, že se stane zázrak.

Černý pes kokršpanel plave ve vodě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se ztratí nebo zaběhne domácí mazlíček, je to pohroma pro celou rodinu. Zoufalí páníčci začnou panikařit a představují si ty nejčernější scénáře. Udělají cokoli, aby své svěřence získali zpět živé a zdravé. Vyprávět by o tom mohla majitelka patnáctileté fenky, která z ničeho nic zmizela. Nejhorší na celé věci bylo to, že se ztratila z lodi, která plula po řece. Jediným logickým vysvětlením bylo, že spadla do hluboké vody a možná už nežije.

Chlupáč najednou z loďky zmizel

Neuvěřitelný příběh se nedávno odehrál na řece Mosele v sousedním Německu. Fenka křížence kokršpaněla jménem Famke, která se plavila se svou majitelkou Sandrou de Jongovou a jejím synem na říční loďce po evropských tocích, najednou nebyla k nalezení. Neexistovalo jiné vysvětlení, než že chlupáč skočil do vody nebo přepadl přes palubu. Vyděšená rodina po něm hned začala pátrat.

pes v řece

Popelář vylovil topícího se psa z řeky a ten mu za záchranu řádně poděkoval. Jeho kolega hrdinský čin natočil

Majitelka se domnívala, že chlupáč se z lodi dostal někde v úseku mezi městečky Zeltingen a Sankt Aldegund ve spolkové zemi Porýní Falc. Řeka je v té oblasti dost mohutná, má silný proud a její vody tam brázdí i velké lodě. To nevěstilo nic dobrého. „Pravděpodobnost, že by fenku našli živou, byla minimální,“ cituje policejní zdroj deník Bild. Majitelka se synem ale nehodlali s hledáním milované Famke skončit.

Fenku našli na neobydleném ostrově

Rodina všude vyvěsila plakáty a doufala, že fenku možná někdo zahlédne. „I přes svůj věk je stále fit, takže se možná dostala na břeh. Je ale možné, že po takovém zážitku bude bojácná,“ stálo na plakátu. Jenže dny plynuly a po pejskovi nebylo ani památky. Jeho majitelka se pomalu začala smiřovat s tím, že už ho nikdy neuvidí. Pak se ale stalo něco neuvěřitelného.

Po téměř dvou týdnech fenku náhodou našli táborníci na neobydleném ostrůvku na řece Mosele u obce Zell, píše deník FrankfurterAllgemeineZeitung. Kontaktovali říční policii a brzy na místo dorazili hasiči, aby chlupáče dopravili do bezpečí a následně k veterináři. Naštěstí se ukázalo, že je v pořádku. „Mám obrovskou radost, že je Famke naživu. Je se mnou celý život a je to velmi výjimečný pes,“ reagovala dojatá panička.

Co říkáte na to, že se pejsek nakonec našel?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články