Popelář vylovil topícího se psa z řeky a ten mu za záchranu řádně poděkoval. Jeho kolega hrdinský čin natočil

Pes, jenž se málem utopil, byl zachráněn dvěma popeláři, kteří zrovna jeli okolo. Své nadšení vyjádřil mimo jiné také obejmutím jednoho z mužů.

pes v řece i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zvířata v nesnázích můžeme při troše pozornosti vidět téměř kdekoliv, kde se zrovna nacházíme. Ne všichni z nás ale mají odvahu zasáhnout. Možná ze strachu z agrese, potenciální nemoci zvířete nebo zkrátka z lhostejnosti. Důkazem toho byl případ malého psa v Mexiku.

Popeláři jako jediní zasáhli

Tonoucího psa v řece, která vedla okolo poměrně frekventované cesty, ten den spatřilo více lidí projíždějících či procházejících se okolo. Jen dva z nich ale byli ochotní reagovat. Said Zarate pracuje jako popelář v Mexiku. Jednou během své tradiční trasy po městě narazili s kolegou na ono zvíře v nouzi a zastavili, aby pomohli.

Na nic nečekal a šel na pomoc

Saidův spolupracovník si zprvu ničeho nevšiml a byl by jel dál, kdyby Said nezpozoroval ve vodě černobílou psí hlavu ve vodě a nezakřičel, ať zastaví. Jeho instinkty se rychlostí blesku aktivovaly a jeho ruka vystřelila po prázdném odpadkovém pytli. Nečekal ani na úplné zastavení vozu, rychle vyběhl z popelářského auta a vyrazil ke psovi, kterého proud řeky rychle unášel dál.

dva popeláři a popelářské auto iZdroj fotografie: Depositphotos

Po chvíli snahy se záchrana vydařila

Kolega mezitím popadl svůj telefon a vydal se za Saidem, rozhodnut celou situaci zachytit na videu. Said zatím vhodil pytel do vody a doufal, že se i přes silný proud dostane ke psovi. Ačkoliv měl pes část pytle na dosah, byl příliš unavený a vyčerpaný na to se jí přidržet. Said se proto musel natáhnout a sklouznout opatrně k silné řece natolik, aby byl schopen psa vlastnoručně chytit a přitáhnout ke břehu.

Vděčný pes začal zachránce objímat

Hned, jakmile se znavené psí nohy dotkly země, vesele začal vrtět ocasem a skákat po svém zachránci. Ten psa se smíchem pohladil a nakonec dokonce objal. Po šťastném rozloučení se pes rychle vydal po cestě směrem k nedalekému ranči. Popeláři se rozhodli video uveřejnit na internet se zprávou, která měla poukázat na podobné případy a motivovat lidi k podobnému hrdinskému činu.

Případ se dostal až k majiteli

Po pár dnech přišla Saidovi zpráva od majitele ranče. Pes patřil jemu a nebýt toho, že se k němu video dostalo, ani by nevěděl, že jeho milovaný mazlíček jen o kousek vyvázl smrti. Když si však uvědomil, jak málo stačilo k tomu, aby psa už nikdy neviděl, rozhodl se hluboce poděkovat Saidovi a na psa dávat větší pozor.

Jak byste při takovém incidentu zasáhli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články