Dům zachvátil požár, uvnitř byla fenka se štěňaty. Riskovala život, aby je dostala do bezpečí

Fotografie statečné fenky dojímají internetové uživatele. Neváhala totiž riskovat vlastní život, aby zachránila svá mláďata před jistou smrtí v plamenech.

i Zdroj fotografie: Hasiči Karlovarského kraje HZS KVK/ Creative Commons Attribution 3.0
                   

Mateřská láska je jedním z největších a nejsilnějších citů na světě. A to neplatí pouze u lidí, ale také u zvířat. Téměř každá matka je ochotna za svého potomka obětovat vlastní život. Existuje také mnoho případů, kdy byla žena schopna nemožného, aby tak dostala své děti do bezpečí. Dokazuje to také odvaha psí mámy, která vběhla do plamenů, jen aby zachránila život svým maličkým štěňatům.

Neváhala riskovat vlastní život pro záchranu svých mláďat

Když na ulici v Santa Rose de Temuco v Chile vybouchlo auto, plameny se dostaly až do blízkého domu. Zde ihned propukl velký požár, ke kterému byli přivoláni hasiči. Několik zasahujících jednotek bojovalo se silným požárem, při němž byly zachyceny velmi dojemné fotografie. Nebyli na nich však záchranáři ani místní lidé, nýbrž psí obyvatelé hořícího domu.

Jakmile fenka Amanda zaregistrovala vznikající požár, okamžitě se snažila zachránit svá teprve desetidenní štěňátka. Neváhala ani vteřinu a riskovala vlastní život, jen aby psí miminka dostala ven z hořící budovy. Jak informuje také web DailyMail, postupně vzala každé do tlamy a vynesla jej ven do hasičského auta. Chodila tam a zpět, dokud nebyla všechna její mláďata v bezpečí a daleko od žhavých plamenů. Nakonec si k nim lehla a chránila je vlastním tělem, dokud požárníci oheň zcela neuhasili.

Chránila své potomky do poslední chvíle

Jakmile svou práci dokončili, převezli Amandu s jejími potomky na veterinární kliniku. Většina ze štěňat byla popálena, jedno z nich bohužel svým zraněním podlehlo. Ostatní čtyři pejsci však tento velmi nebezpečný incident přežili. Jejich ošetřující zvěrolékař uvedl, že fenka ze začátku nechtěla nikomu dovolit se vůbec přiblížit. Když však pochopila, že jim chtějí tito lidé pomoci, dovolila jim svá miminka odnést. Celou dobu jim však potřebovala být na blízku. Tyto dojemné snímky byly zveřejněny na YouTube, vy se na ně můžete podívat přímo zde.

Amanda ukázala, jak silný mateřský instinkt dokáží zvířata mít. Je neuvěřitelné, co lidské i zvířecí matky dokáží pro své potomky udělat. Stejně se zachovala také žena, jež se ocitla v podobné situaci jako tato statečná fenka. V tomto případě, o kterém jsme se na DámskémDeníku již dříve zmiňovali, žena riskovala svůj vlastní život, aby dostala svých šest dětí z hořícího domu.

Co říkáte na tuto statečnou fenku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články