Eva Holubová prosí fanoušky o pomoc. Má problémy se spánkem

Herečka, která se netají tím, že celý život trpí psychickým onemocněním, nechce svoji nespavost řešit s pomocí farmakologických přípravků. Rady od jejích příznivců se hrnuly.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Osobitá herečka Eva Holubová (64) se netají tím, že má problémy se spánkem. Vlečou se už drahnou dobu. Snaží se nad mini vyzrát nejrůznějšími způsoby. Třeba i s pomocí sociálních sítí. Na svém instagramovém profilu se radila s příznivci, jak by se dalo s nechtěným stavem zatočit. „Haló, jste někdo nečekaně sám doma a chcete si chvilku psát před spaním? Tak hurá do toho! Prý i komunikací se dá zaplašit trudnomyslnost,“ vyzvala k diskuzi herečka známá z filmů Pelíšky, Pupendo nebo Účastníci zájezdu.

Herečka se snaží dohnat resty

Přestože sociální sítě jsou plné hejtů a nenávistných komentářů, herečka to riskla. Pravděpodobně věřila, že na nich najde rozptýlení, porozumění nebo pomoc se svým dlouhodobým problémem. „Zkouším, jestli sociální sítě mohou fungovat k příjemnému dialogu, než usneme. Abyste lépe rozuměli, oč mi jde. Od druhé půlky měsíce bych se chtěla věnovat svým různým restům. Jedním z nich je špatné spaní,“ dodala na vysvětlenou herečka.

Se svým problémem se nechce vypořádávat s pomocí medikamentů nebo nějakých jiných berliček. Má celkem jasnou představu, kterým směrem se chce vydat. „Nechci žádná doporučení na růžné uspávací přídavky. Ráda bych inspiraci ke zklidnění duše, potěšení v momentální samotě, humor, nadhled, radostné uvědomění si bytí. Člověk není stvořen pro porážku. Tak teď to chvíli zhasnu a budu se těšit, jestli zde najdu nějaký příspěvek,“ napsala herečka, která se netají tím, že celý život také trpí endogenní depresí.

Chce to usínat s čistou hlavou

Psychické onemocnění ji v devatenácti letech málem dohnalo až k sebevraždě. Dlouhé roky herečka totiž netušila, že je nemocná a s úzkostmi se vypořádávala s pomocí alkoholu. „Neznala jsem příčinu. Myslela jsem si, že tím v určité míře trpí všichni nebo, že je to možná důsledek mé pracovní vytíženosti. Nevěděla jsem, že mozek má uvolňovat jakýsi serotonin a že alkohol je nebezpečné antidepresivum, který ho na chvíli uvolní, ale vybere si za to velikou daň,“ cituje Holubovou server Lidovky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Eva Holubova (@evaholubovaofficial)

Hereččina prosba na sociálních sítích nezůstala bez odezvy. Recepty na usnutí se jen hrnuly. „Vše je o dýchání. Nosem nádech (při nádechu počítáte do 4), chvilku zadržet dech a pak ústy výdech (při výdechu počítáte do 8). A tak opakujete do doby, než usnete. A musím říct, že mě osobně to velmi pomáhá,“ napsala jedna z diskutujících. Další radil dát si kávu naposledy před 14 hodinou, vyhýbat se modrému světlu a špatně stravitelnému jídlu před spaním a vyhnat z hlavy stresující témata. Některé z rad herečka hodlá zkusit.

Co děláte, když se vám nedaří usnout?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články