Kvůli eskalátorům matka prožila chvíle hrůzy. Její dcerce se v „zubech“ zasekla bota

Na vlakových nádražích, v obchodních centrech nebo na letištích se u pohyblivých schodů začaly objevovat cedule, které varují před jejich použitím, pokud máte gumové sandály.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Chvíle hrůzy zažila matka malé dívky během nakupování v obchodním centru. Když se spolu vydaly do druhého patra, zasekla se dítěti botička v eskalátoru. Zhruba v polovině cesty se gumový sandál zadrhnul u okraje a dostal se do mechanismu jezdících schodů, který ho začal postupně sežvýkávat. Vyděšená matka nevěděla, co má dělat. Teď varuje ostatní rodiče, aby byli obezřetní na eskalátorech, pokud jejich děti mají obuté Crocsy.

Jezdící schody zachytily gumový sandál

Chybělo totiž málo a nebezpečný incident se mohl změnit ve vážnou nehodu. Šokovaná matka Olivia Jillová řekla, že jakmile mechanismus zachytil botičku její dcery, v podstatě okamžitě ji zničil.Byli jsme nakupovat v obchodním centru. Eskalátor asi v půlce cesty uvěznil Crocs mé dcery. Mechanismus gumovou botičku zachytil a hned se začala trhat,“ napsala matka na svém facebookovém profilu. Všechno se podle ní odehrálo velmi rychle.

Když eskalátor zachytil sandál, velmi rychle ho začal vtahovat. Díky duchapřítomnosti matky se dítěti nic nestalo. „Naštěstí jsem jí nohu hned vytáhla. Byla vyděšená, ale v pořádku. I když se takové věci nemusí stávat často, chci varovat ostatní rodiče, protože dítě může o nohu přijít,“ upozornila Jillová na nebezpečí. K podobné nehodě, ale se špatným koncem, došlo třeba i v Praze. V roce 2009 i ve stanici metra Můstek vtáhl eskalátor sedmiletému chlapci botu a připravil ho o tři prsty na noze.

U eskalátorů se objevily varovné cedule

O tom, že zdaleka nejde o ojedinělý incident, svědčí i reakce uživatelů internetu. Když Jillová zveřejnila své varování a připojila i fotografii zničené dětské sandály, spustila se lavina komentářů. „Mému synovi se minulý týden stalo to samé,“ svěřila se jiná maminka. „Když jsem byl dítě, tak se mi v eskalátoru zasekla tkanička od bot. Táta se snažil ji dostat ven, ale nešlo to. Nakonec musel stisknout tlačítko nouzového zastavení. Nikdy jsem na to nezapomněl a dávám si velký pozor, obzvlášť když jdu s dětmi,“ uvedl další rodič.

Just a little warning when using an escalator in crocs… today Millie’s crock got trapped in the side of the escalator…

Zveřejnil(a) Olivia Jill dne Úterý 5. září 2023

Například na letišti v americké Atlantě se při jízdě na pohyblivých schodech zranily během dvou měsíců tři děti, které měly obuté Crocsy. Eskalátor pantofle vtáhl a jedno z dětí přišlo o prst na noze, další o nehet. Po sérii podobných incidentů se objevily u eskalátorů na některých letištích, vlakových nádražích, v nákupních centrech nebo v metru cedule s varováním před nebezpečím, které gumové sandály představují.

Jaké zkušenosti máte s používáním eskalátorů?

Zdroj: Parenting
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články