Duševně nemocná osoba 19krát pobodala psa. Během měsíce prošel neuvěřitelnou proměnou

Policista ověřil oznámení o týrání zvířete. Jen díky němu to s pobodanou týranou fenkou dopadlo dobře.

i Zdroj fotografie: S vědomím Humane Society of Missouri
                   

Pokud se pravidelně díváte na televizní noviny, nebo si čtete denně zprávy, můžete se setkávat s informacemi, že byla zadržena / nahlášena osoba za týrání zvířat. Když se podaří policistům a ochráncům zvířat takové jedince zadržet, dostane se do rukou veterinářů spousta živých tvorů ve špatném zdravotním stavu. Některým lze ještě pomoci a zachránit jim život. Podobně to bylo s tímto psem, kterého našel policista v krvavé louži na zemi.

Nahlášení osob nestarajících se o svá zvířata

Jestliže se dozvíte o někom, kdo se ke svému zvířeti nechová hezky, či dokonce víte o tom, že zvířata týrá, měli byste zasáhnout. Je vždy lepší něco udělat, než pouze přihlížet. V prvním kroku byste měli vaše podezření oznámit na veterinární správu, obecní úřad nebo v akutním případě i na policii. Vaše oznámení by se mělo prověřit, aby se případně přišlo na to, zda někdo zvířata doopravdy týrá, či nikoliv.

K vašemu oznámení budete potřebovat kontaktní údaje na majitele týraného tvora. Měli byste také umět popsat, jak je podle vás zvíře týráno, přičemž je nejlepší pořídit i důkazy (fotografie nebo video). Ke všemu, co budete mít písemně zapsáno, si ofoťte i kopie, poté můžete vaše oznámení předat na policii.

Policie přijala oznámení o týrání

V tomto případě policie ze St. Louis ve státě Missouri přijala oznámení o tom, že duševně nemocná osoba pravděpodobně týrá svého psa. Policisté se dále dozvěděli, že odbornou pomoc by potřeboval nejen duševně nemocný člověk, ale také jeho pes, který je ve špatném stavu. Na místo se tedy vydal jeden ze strážníků, aby celou věc prověřil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž našel zakrváceného psa

Jakmile strážník našel místo z popisu oznamovatele, spatřil tam ležícího pejska v kaluži krve. Policista ihned zavolal veterináře, kteří se brzy dostavili na místo a zvíře ošetřili. Mělo na sobě 19 bodných ran, jež se nacházely po těle i na krku. Pejsek jménem Frannie se díky policistovi rychle dostal do péče veterinářů. Fenka ztratila velké množství krve a následně upadla do šoku.

Frannie naštěstí vše přežila, i když si veterináři nejdříve nebyli jistí jejím osudem. Po celou dobu setrvávala pod dohledem odborníků. O několik dní později se fenka cítila mnohem lépe a bylo viditelné, že se zotavuje rychle. Policista, jenž Frannie zachránil, se později dozvěděl o jejím zlepšujícím se stavu, z čehož měl velkou radost. Nakonec se rozhodl pejska adoptovat, a tak celý příběh naštěstí skončil dobře.

Zdroj: InspireMore

Jaký trest byste dali osobě, která takto brutální čin spáchala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články