Po 4 letech veganství se vrátila k normální stravě a ukázala děsivou proměnu. Je vidět, jak tělo bez masa strádá

Mladá blogerka ukázala, jak moc tělu chybí maso, když jej člověk zcela vyřadí ze svého jídelníčku.

Žena drží talíř se zeleninou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidé mají v dnešní době na výběr neuvěřitelné množství různých druhů potravin. Každoročně ale stoupá počet vegetariánů a veganů, kteří mají pro své rozhodnutí určitý důvod. Někteří tuto cestu volí kvůli různým zdravotním omezením, jiní proto, že chtějí zkusit něco nového, a jsou i tací, kteří odmítají jíst maso z důvodu nehumánnosti a týrání zvířat.

Po čtyřech letech veganství ukončila

Každá složka potravy má pro lidské tělo určitý význam. Důležité jsou bílkoviny, tuky i sacharidy. Lidé, kteří se rozhodli nejíst maso, se určitým způsobem o tyto důležité živiny ochuzují. Přestože existuje mnoho náhrad masa, není to úplně ono. Mladá nizozemská blogerka Kristel se rozhodla vyzkoušet, jaké to je, být veganem. A tak, jak píše i web OhMyMag, po dobu několika let nekonzumovala absolutně žádné maso ani živočišné produkty.

Po čtyřech letech ji ovšem tento životní styl přestal bavit. Pociťovala, že jí stále něco chybí, a tak začala maso opět jíst. Ze začátku nekonzumovala masa hodně, ale spíše kvalitního, postupně množství přidávala. Sama uznala, že se tak cítí mnohem lépe. Když na twitterovém účtu zveřejnila 2 fotografie, první z doby, kdy maso nejedla, druhý snímek byl z období již neveganského, rozdíl byl opravdu znatelný.

Lidé nekonzumující maso jsou náchylnější k nemocem

Blogerka se svěřila, že ke konci bezmasého období začala trpět depresemi. Uvedla, že zná několik dalších veganů, kteří vypadají nemocně, ale nechtějí si to přiznat. Podle ní neexistuje žádný zcela zdravý vegetarián či vegan, protože maso v lidské potravě prostě chybí. Jelikož si to sama vyzkoušela, ví, o čem mluví. Nikdo po člověku nechce, aby se denně ládoval masem, ale je třeba jej do jídelníčku pravidelně zařazovat.

Tvrzení, že může být veganství určitým způsobem až nebezpečné, dokazuje i příběh malého chlapečka, který jsme na DámskémDeníku již popisovali. Rodiče jej krmili pouze veganskou stravou a mateřským mlékem, což mělo opravdu tragické následky. Rozhodně by lidé, kteří se rozhodnou být vegany či vegetariány, do bezmasé stravy neměli nutit i své děti či jiné příbuzné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články