87letý důchodce Josef vyhrál ve sportce 20 milionů korun. Byl šťastný, v tu chvíli ale nevěděl, že to byla ta nejhorší věc v jeho životě

Nečekaný přísun spousty peněz se negativně podepsal na vztazích uvnitř seniorovy rodiny. Syn i dcera kvůli výhře na otce zanevřeli a přerušili s ním kontakt.

i Zdroj fotografie: Anastasia Goncharuk/ Public domain
                   

Vyhrát jackpot v loterii je snem mnoha lidí. Dostat se k pořádnému balíku peněz totiž zdánlivě může znamenat, že každodenní starosti člověk jednoduše hodí za hlavu, protože se mu konečně otevřou nové obzory, které skýtá téměř absolutní finanční nezávislost. S tím by ale patrně nesouhlasil sedmaosmdesátiletý čtenář DámskéhoDeníku pan Josef ze severních Čech. Výhra v loterii bylo to nejhorší, co se mu mohlo stát. Přinesla mu jen problémy.

Synovi koupil vilu, ale bylo to málo

Senior sázel celý svůj život stále stejná čísla. Občas se mu zadařilo, ale vždy to byly jen symbolické výhry. „Manželka se mi posmívala, že prý jsem naivní, když věřím, že můžu ve sportce vyhrát balík peněz. Ale nakonec se na mě štěstí usmálo. Škoda, že se toho už nedožila. Byl jsem štěstím bez sebe. Kdybych ale věděl, co bude následovat, raději bych vůbec nesázel,“ postěžoval si pan Josef. Trefou do černého si zadělal na potíže.

loterie

Stovky milionů z vyhrané loterie jí zničily život, prošla si doslova peklem. Teď ženu objevili mrtvou

Původně byl totiž pan Josef přesvědčený, že se mu konečně splnil jeho velký sen, když vyhrál neuvěřitelných 20 milionů korun. O svoje nenadálé štěstí se chtěl rozdělit se svými blízkými. Co bych s tolika penězi na stará kolena sám dělal. Tak jsem koupil dospělému synovi krásnou vilu. Myslel jsem, že bude nadšený, ale byl jsem bláhový,“ svěřil se důchodce s tím, že nechápe, kde ve výchově svých dětí udělal chybu.

Ani jedno z dětí s otcem nemluví

Syn a jeho manželka byli na seniora naštvaní, že od něj dostali jen vilu za pár milionů. „Od doby, co jsem jim ten dům dal, se mi syn neozval. Vymazal mě ze svého života,“ posteskl si pan Josef, který je také otcem dospělé dcery. Přestože se o svého otce ve stáří starala, překvapivě jí z výhry nehodlal dát ani korunu. „Vím, že to je asi divné, ale já nesnáším jejího manžela. Je to vypočítavý zmetek, který ji jen využívá. Jsem si jistý, že ty peníze by skončily v jeho rukách,“ vysvětluje senior.

české bankovky vysoké hodnoty iZdroj fotografie: Depositphotos

Na dceru ale pamatoval v závěti. Nicméně peníze i majetek jí připadnou až ve chvíli, kdy její manžel zemře. „Chápu, že jí to leželo v žaludku. Pořád na mě tlačila a tvrdila, že je to nespravedlivé. Tak jsem jí ty peníze dal. Samozřejmě že jí je sebral manžel,“ stěžuje si pan Josef s tím, že to se mu nelíbilo a chtěl sumu vrátit. „Odmítli, a tak jsem šel za právníkem. Dcera se mnou od té doby nemluví. Zůstal jsem úplně sám. Tu výhru mi byl čert dlužen,“ zakončil svůj příběh důchodce.

Co byste udělali s tak velkou výhrou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články