83letý důchodce neměl peníze na nájem, a tak se rozhodl pro kuriózní řešení. Bydlí na terminálu letiště

Vlny obrovského zdražování dopadly velmi tvrdě zejména na domácnosti seniorů a způsobily jim existenční problémy. Nemají často ani na nájem a končí na ulici.

Starý muž sedí na letišti i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neuvěřitelné příhody se neodehrávají jen na stříbrném plátně. Důkazem je příběh zoufalého seniora, jehož domovem se stalo letiště. Zápletka připomíná populární snímek Terminál z roku 2004. Zatímco filmová hlavní postava ztvárněná hollywoodskou ikonou Tomem Hanksem uvízla na letišti nedobrovolně kvůli občanské válce ve své domovině a problému s pasem, třiaosmdesátiletý důchodce se na letiště nastěhoval sám.

Senior našel domov na boloňském letišti

K tomu, aby si vybudoval svůj domov v letištní odbavovací hale, dohnaly 83letetého italského důchodce Arnalda z městečka Bastiglia existenční problémy. Neměl dost peněz na jídlo a bydlení. S minimálním důchodem jsem nebyl schopen se uživit a zaplatit nájem,“ cituje seniora web Fakt s tím, že jeho důchod činil pouhých 586 eur, což je v přepočtu asi 14 800 Kč, a nájemné činilo téměř 9000 Kč.

Bývalý bezdomovec teď vydělává skoro 2 miliardy korun ročně

Arnaldo, který pochází ze Sicílie a před odchodem do penze pracoval jako dělník na vinicích, žil poté nějakou dobu na ulici. Brzy ho ale špatné počasí donutilo hledat si úkryt. Nakonec se usídlil na skutečně neobvyklém místě. Jeho provizorním domovem se stalo boloňské letiště Marconi, kam dorazil s jedním kufrem. „Našel jsem tu všechno, co potřebuji, včetně lidí, kteří jsou na mě hodní. Pomáhají mi všichni od uklízeček po pozemní obsluhu,“ vypráví důchodce.

Radnice ho zatím ubytovala v hotelu

Zaměstnance letiště nenechal osud seniora chladným. Začali mu nosit jídlo, kávu a dávali mu každý den noviny, aby si mohl číst. Koupili mu také spací pytel. Ráno kolem páté Arnaldo vstane, umyje se, oholí a jde na snídani do letištního baru. Cítím se tu dobře a je o mě postaráno, ale stýská se mi po domově,“ svěřil se senior, který pobývá na letišti celý den. „Prohlížím si cestující, s některými si povídám a tak trávím den,“ dodal.

O neobvyklém obyvateli letiště začala informovat média. Boloňský radní pro sociální zabezpečení Luca Rizzo Nervo řekl serveru Metro, že je mu líto, že se odpovědné orgány dozvěděly o Arnaldově případu pouze tímto způsobem. Po devíti měsících, které senior strávil na letišti, ho radnice prozatím ubytovala v hotelu, než mu najde trvalé bydlení. Obrovské zdražování působí existenční problémy spoustě lidí. Podle statistického úřadu žije v naprosté chudobě každý dvanáctý člověk.

Co říkáte na příběh seniora v nouzi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články