„Zaplatili jsme si all inclusive, ale s jídlem jsem se před známými musela schovávat,“ zoufá si žena

Čtenářka se svěřila se svým nepříjemným zážitkem z dovolené. Ostatní ženy se jí posmívaly a pomlouvaly ji kvůli její postavě. Dokonce musela jíst tajně.

Obézní žena v plavkách i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nyní nastává čas dovolených a cest do teplých krajin. Mnoho lidí se na toto období těší, jiní z něj zase mají hrůzu. Především některé ženy nemají rády teplo, protože se musí více odhalit, a pokud nejsou zrovna štíhlé nebo spokojené samy se sebou, mohou trpět depresemi. V dnešní době jsou v televizi, reklamách a na internetu k vidění především štíhlá a vysportovaná těla, obézním či pouze oplácaným se mnoho lidí stále posmívá. A se svým příběhem na toto téma se prostřednictvím dopisu svěřila i naše čtenářka.

Milují dobré jídlo a cestování

Paní Aneta Janková nikdy nebyla nijak extra štíhlá, ale nelámala si s tím hlavu. Její manžel Petr ji miloval takovou, jaká je. Po svatbě se rozhodli založit společnou firmu, které se vedlo moc dobře, a jejich výdělky tak rostly raketovou rychlostí. Přestože vydělávali spoustu peněz, nikdy neztratili hlavu a stále vedli obyčejný život, měli spoustu přátel a koníčků, mezi něž patřilo především jídlo a cestování. S věkem paní Janková přibývala i na váze, ale byla se svou postavou smířená.

Často s manžele vyráželi na exotické dovolené plné sluníčka a dobrého jídla. Jezdili však sami, protože jejich přátelé neměli tolik peněz, aby si mohli drahé zájezdy dovolit. Před nedávnem však pan Janek poznal díky práci nové lidi, které si velmi oblíbil. Jednalo se o několik mužů z „vyšší společnosti“. Paní Janková takové typy lidí neměla v oblibě, protože nenáviděla povrchnost a namyšlenost. Když tedy její manžel přišel s tím, že všichni pojedou na společnou dovolenou, byla proti. Muž jí však slíbil, že si pobyt určitě užijí, že to jsou fajn lidé, a tak nakonec souhlasila.

Před ostatními se musela s jídlem schovávat

Už na letišti však poznala, že to rozhodně nebude dovolená podle jejích představ. Vedle starších mužů stály jejich dokonalé a štíhlé manželky, které se už při prvním pohledu na paní Jankovou šklebily, šuškaly si a posmívaly se. Ona si z toho ale nic nedělala, řekla si, že má spoustu knih, takže se jistě zabaví sama. Ale vše se stupňovalo. Když chodili společně na pláž, ostatní ženy na ni koukaly s odporem a stále ji pomlouvaly. Dokonce zaslechla, jak jedna říkala druhé: „Podívej, naše velryba už se valí.“

Jelikož měli zaplacené all inclusive, nabrala si paní Janková na talíř vše, na co měla chuť. Když jídlo přinesla ke stolu, ostatní ženy, jež jedly pouze salát nebo vločky, se jen šklebily a smály se. Od té chvíle začala jíst paní Janková tajně, chodila do restaurace dříve, aby se ostatním vyhnula, a při společných večeřích s ostatními už jedla jen salát. Po pár dnech si však uvědomila, jak byla hloupá. Se vším se svěřila manželovi a ten ji uklidnil, že chápe, jak se cítí, a chodili od té doby jíst sami.

„A proč jsem to vlastně napsala? Protože se blíží čas dovolených a určitě se v podobné situaci ocitne spousta jiných žen. Naučte se vážit si sami sebe a věřte, že s lidmi, kteří se vám posmívají, rozhodně nemá cenu jednat a ztrácet s nimi čas,“ píše v dopise paní Janková. Naštěstí jsou již několik dní doma a velmi se těší na další dovolenou, na kterou se chystají v srpnu. Především na to, že budou sami a budou moci jíst, co chtějí a kolik chtějí. „Nikdo nemá právo vás soudit, na to nezapomínejte,“ končí svůj dopis paní Janková.

Jak byste se k takové situaci postavili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články