Kdo letos vyráží na dovolenou k moři, ten by se měl mít na pozoru. Za tuhle činnost hrozí obrovské pokuty

Dovolená u moře vás při porušení některého z pravidel může vyjít velmi draho. A neznalost vás bohužel neomlouvá.

                   

O prázdninách vyjíždí na dovolenou mnoho lidí a za cílovou destinaci si volí země pyšnící se plážemi a mořem či oceánem. Nejlepší varianta je pro ně totiž odpočinek na lehátku, šumění vln a teplo, které u nás není tak velké. Přes obrovské nadšení z odpočinku a vodních radovánek ovšem většina turistů zapomíná na pravidla, která na plážích platí. Někteří o nich nemají ani tušení.

Při porušení zákazu vás nemine pokuta

Každá země a každá pláž má svá pravidla, která musí turisté a návštěvníci dodržovat. V opačném případě jim totiž hrozí tučná pokuta a neznalost je rozhodně neomlouvá. Až 3 000 Kč vás může stát nevhodně umístěná deka na pláži, zároveň ji tam nesmíte mít položenou dlouho či jí zabírat mnoho místa. Taktéž byste dle webu Parenting neměli stavět stan přímo k moři. Lidé by měli při umísťování svého lehátka, podložky či stanu přemýšlet nad tím, aby nebránili případnému zásahu záchranných složek.

Čím dál větším problémem je nedostatečný dohled nad dětmi. Každoročně totiž přibývá situací, kdy se ztratí dítě. Některé se jdou prostě jen projít, aniž by to rodičům oznámily. Ti si všimnou, že jim potomek chybí, třeba až po několika hodinách. V takových případech hrozí nepozorným rodičům pokuta ve výši až 3 000 Kč, a to především pokud své dítě úmyslně ztratili z dohledu či byli pod vlivem alkoholu.

Nenakupujte u nelicencovaných prodejců

V některých zemích je ženám vysloveně zakázáno opalování a koupání bez vrchního dílu plavek. Pro takové případy jsou jasně vyhrazena místa. Ve Španělsku zase dle webu iDnes můžete být pokutováni až do výše 5 000 Kč za nákup u pouličních prodejců, kteří se specializují na falešné značkové zboží. A pokud se bezhlavě procházíte v písečných dunách, při čemž se vám je nějakým způsobem podaří poškodit, zaplatíte částku v rozmezí 300 až 3 000 Kč.

pláž iZdroj fotografie: Depositphotos

A zda vás někdy napadne vjet na pláž autem či na motorce, tak na to raději hodně rychle zapomeňte. Za toto hrubé porušení budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Tento přestupek vás totiž může stát až 30 000 Kč. Před příchodem na pláž se tedy pro jistotu seznamte s pravidly, aby vás něco nezaskočilo. Dávejte si ale zároveň pozor na různá nebezpečí, která zde mohou číhat. O příběhu dvojice, kterou pokousala pouštní blecha, jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Kam se letos chystáte na dovolenou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články