K igelitce v řece jako by ji dovedla intuice: Vytáhla z ní několik štěňat, která někdo nechal napospas osudu

Žena se byla projít lesem, když na řece zahlédla uvázaný igelitový pytel. Podezřele se hýbal. Neváhala skočit do vody a podívat se dovnitř. Okamžitě jí vytryskly slzy do očí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pořídit si zvíře není jako koupit si svetr, jejž můžete kdykoli vyměnit nebo vyhodit. Je to velká zodpovědnost, životní krok, který je potřeba dobře promyslet. Zvířecí útulky praskají ve švech, jsou plné opuštěných, nechtěných pejsků, ale nejen jich. Ovšem odložit zvíře do útulku je jedna z lepších variant. Někteří lidé jsou totiž schopni nemyslitelného, například uvázat štěňata do igelitového pytle a pustit je po řece.

Lidská krutost nezná mezí

Člověk by si řekl, že nemůže na této planetě existovat osoba, která by byla schopná něco takového udělat nevinnému zvířeti, ale smutnou pravdou zůstává, že takových lidí je spousta. K odložení pejska nejčastěji dochází v první polovině roku. Je to z toho důvodu, že si spousta dětí přeje k Vánocům zvíře, nejčastěji psa nebo kočku, ale po pár měsících ztrácejí zájem se o něj starat. Proto je třeba pamatovat na to, že se jedná o živého tvora, není to jen tak ledajaký dárek.

Spousta dětí si neuvědomuje zodpovědnost, jakou péče o zvíře přináší, a od toho jsou tady rodiče, aby jim vše vysvětlili. Jakmile však dítě ztratí o zvíře zájem a rodiče nemají čas se o něj starat, putuje v lepším případě do zvířecího útulku. Někteří se však zbavují nechtěných zvířat zvláště krutým způsobem. Naštěstí jsou zde ale i tací, kteří jsou ve správný čas na správném místě a opuštěná zvířata mají štěstí, že je nalezne dobrý člověk.

zvířecí útulek iZdroj fotografie: Freepik

Byla ve správný čas na správném místě

Například tato žena, která moment záchrany 3 štěňat zaznamenala na video. Při procházce lesem podél řeky si všimla něčeho, co do vody rozhodně nepatří – zachyceného igelitového pytle, který se navíc podezřele hýbal. Obávala se nejhoršího, i když doufala, že nemá pravdu. Ukázalo se však, že obsah tašky skrývá 3 malá štěňátka.

Igelitový pytel byl uvázaný na uzel a zřejmě poslán po řece, když se zachytil o větev. Žena z něj vytáhla 3 štěňata. Na videu můžete vidět slzy v jejích očích. Zveřejnila smutnou událost na platformě TikTok, kde se okamžitě objevila spousta komentářů. Víra v lidstvo byla otřesena.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Zdroj: LaughHard
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články