16letý vnuk se rozhodl jít do talentové soutěže, aby poctil svou babičku s Alzheimerovou chorobou. Všem přítomným vzal dech

Pokud jste vyrůstali s prarodiči, rozhodně musíte dát za pravdu, že není nad rozmazlování od babiček a jejich překypující lásku. Tento chlapec pro tu svou proto veřejně zazpíval.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Harry Gardner
                   

Mnoho dětí si své dětství bez láskyplné péče od babičky nedokáže představit. Babička tu pro svá vnoučata je vždy, když potřebují poradit, pohladit, když je něco bolí. Vždy se mohou spolehnout, že babička udělá první i poslední pro to, aby byly šťastné, a rozhodně jim u ní nevyhládne. Tento 16letý chlapec tu svou nadevše miluje, a proto se jí rozhodl složit píseň.

Odvážně se přihlásil do talentové soutěže

Nešel tam ale ze stejného důvodu, jako tam chodí většina lidí. Jeho hlavní motivací bylo poctít jeho těžce nemocnou babičku, která trpěla Alzheimerovou chorobou a kterou nadevše miloval. Jméno tohoto chlapce je Harry Gardner a pochází z Essexu v Anglii. V 11. sérii Británie má talent (v originále British Got Talent) se dostal do semifinále a nikdo asi z hlavy nevyžene jeho krásnou píseň „Not Alone“ (volně přeloženo jako „Nejsi sám“) jen tak z hlavy.

Díky této písni měl každý z přítomných možnost si připomenout, jak velkým darem je každý den strávený s prarodiči. Harry se opravdu snažil, aby do této písně pro babičku vložil celé své srdce, a rozhodně se mu to povedlo. Jeho přáním bylo, aby svou hudbou dokázal spojit lidi okolo sebe.

Brzy po konkurzu zažil tragédii

Informaci o tom, že je jeho babička těžce nemocná, dostal, když mu bylo třináct let. Tehdy ho to skutečně dostalo a mělo to na něj obrovský dopad. V některých pasážích během zpívání se mu v obličeji zračí upřímný smutek a lítost. Není divu, že od všech porotců dostal „ano“. Ve výsledku to ale bylo úplně jedno, jelikož to hlavní, na čem mu skutečně záleželo, byla jeho babička. A ta bohužel po tomto konkurzu navěky odešla.

Už se nemohla podívat na to, jak chlapec vystoupil v semifinále. Na její počest se v něm tehdy rozhodl zazpívat „Supermarket Flowers“ od zpěváka Eda Sheerana. David Walliams se tehdy k jeho vystoupením vyjádřil následovně: Šlo z něj cítit, že každé slovo myslel vážně. Harry se rozhodl zahájit kampaň na pomoc s financováním Alzheimer’s Research UK (charitativní organizace pro výzkum demence).

Jaký názor máte na tohoto chlapce a jeho emotivní vystoupení vy?

Zdroj: Britain GOT

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství