Fotka otce, který se modlí za své dítě, dojala miliony lidí po celém světě. Posíláme sílu celé rodině

Bezprostředně po narození miminka dolehly na jeho tátu obavy z budoucnosti. Najednou si uvědomil, že bezstarostný život končí, protože teď nese odpovědnost za nový život.

Otec se mazlí s novorozencem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Novopečení rodiče bývají pyšní a dojatí, když jejich potomek spatří světlo světa. Zázrak zrození je silný emocionální zážitek, který dokáže vehnat slzy do očí i chlapům jako hora. Fotografie jednoho z nich obletěla svět a stala se internetovou senzací. Objektiv fotoaparátu zachytil tatínka, jak klečí u postýlky svého právě narozeného dítěte a modlí se. Dojemný snímek chytil za srdce miliony lidí.

Otec nečekal, že fotka bude hitem

Když se třiatřicetiletý Victor Calmon poprvé stal otcem, byl nesmírně vděčný své ženě i synovi. Bezprostředně poté, co v brazilské nemocnici přišel chlapeček na svět, jeho táta poklekl u postýlky a začal se modlit. „V duchu jsem poděkoval Bohu, řekl manželce, že ji miluji, a přivítal synka na tomto světě,“ cituje novopečeného otce server Aleteia.

reklamní obrázek

Fotografie, které vás donutí zastavit se a pořádně se zamyslet nad vlastním životem

Fotografka Jana Brasil dojemný okamžik zachytila. Snímek se stal hitem sociálních sítí. Něco takového Calmon rozhodně nečekal. Když u postýlky poklekl, udělal to víceméně bezděčně. „Byl to zvláštní okamžik. Jako když to na vás najednou všechno dopadne jako tuna cihel se vší vážností. Roztřesou se vám ruce, protože si uvědomíte, že tohle je váš cíl, váš smyl života,“ svěřil se webu novopečený otec.

Pomodlil se, aby rozptýlil své obavy

Otec chlapce, který dostal jméno Ivan, v rozhovoru pro brazilský časopis Crescer později promluvil o svých pocitech, které měl bezprostředně po narození potomka. Byl sice neuvěřitelně šťastný, ale současně ho sužovaly velké obavy. „Byl jsem v obtížné situaci, všechno to pro mě bylo nové a zaplavil mě strach, zda to zvládnu. Už jsem se musel starat nejen o sebe, ale také o nového člověka,“ svěřil se Calmon.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Victor Calmon (@victorcomichao)

V té chvíli ho nenapadlo udělat nic jiného než pokleknout a obrátit se na Boha. „Tak jsem prostě překonal všechen stud, klekl si na kolena a poprosil jsem ho, aby mi pomohl dospět, být lepším člověkem a dobrým otcem i manželem. Požádal jsem ho, aby mi dal větší touhu rozvíjet se a pracovat tak, aby mému synovi nikdy nic nechybělo,“ vysvětlil Calmon s tím, že postupem času se ale jeho počáteční obavy rozptýlily.

Co říkáte na dojemnou fotografii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články