Do České republiky konečně dorazil sníh

Dlouho to vypadalo, že letošní zima bude zcela bez sněhu a že se oblíbené pokrývky nedočkáme. Nakonec se předpovědi přece jenom vyplnily a nasněžilo.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Do Česká tento týden konečně dorazila zima. Meteorologové to avizovali ve svých předpovědích, které se protentokrát naplnily. Nasněžilo také v nižších polohách a dočkat se měli také obyvatelé hlavního města Prahy. 

Výstrahu před sněhem vydal ČHMÚ

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, která platila od středeční šesté hodiny ranní až do čtvrtečních sedmi hodin ráno. Za dvanáct hodin na některých místech napadlo 5 až 10 centimetrů mokrého sněhu. Sněhová pokrývka tentokrát nepřekvapily zaměstnance technických služeb. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Konečně jsme se dočkali sněhu

Nejvíce sněhu napadlo právě v těchto dnech. Na jihu Čech, na Vysočině a jihozápadní Moravě se čekalo nejvíce sněžení. Tam by mohlo napadnou až 10 centimetrů nového sněhu, jak uvedl meteorolog František Šopko. V dalších dnech už budou sněhové přeháňky menší a srážky slabší. Mohou se tvořit i smíšené. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Předpověď vyšla

Sněhu se tak mohli dočkat i Pražané. Větší sněhová pokrývka se tam ale nevyskytne. V polohách nad 500 metrů už lidé mohli vidět sníh dříve. Nevydrží ale dlouho, teploty se dlouhodobě pohybuje spíše lehce nad nulou. Zpočátku také v polohách nad 800 metrů sněžilo společně s deštěm.

Objevily se také mrznoucí mlhy

Na severovýchodě republiky byly srážky četnější a déšť společně se sněhem postupoval i do nižších poloh, kde mohlo napadnout až osm centimetrů nového sněhu. Nejvyšší teploty se pohybují v rozmezí 0 až 5 stupňů, v 1 000 metrech na horách bylo lehce pod nulou. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Objevily se také mrznoucí mlhy

Ve středu meteorologové varovali před mrznoucími mlhami a opětovnými srážkami, v polohách nad 400 m se jednalo o srážky smíšené nebo dokonce sněhové. Druhá níže ovlivnila srážkami většinu území. Přineslo to občasné sněžení a do trvalejšího sněžení se přesunulo do jižních Čech a na Českomoravskou vrchovinu, kde se neočekávalo až 15 centimetrů sněhu. Není ale jasné, jak dlouho sněhová nadílka vydrží. 

iZdroj obrázku: PxHere
Zvěř se může těšit na klidnou zimu
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články