Po 5 letech v kómatu ženu probudil vtip, který řekla její matka. Teď je hrdá, že ji nenechala odpojit od přístrojů

Navzdory děsivým lékařským prognózám byla vytrvalá matka se svou dcerou každý den. Brala ji na procházky a povídala si s ní. Ve skrytu duše věděla, že ji vnímá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lékařské prognózy nebývají v případě pacientů, kteří se ocitli dlouhodobě v kómatu, příliš optimistické. Pro rodiny to je kruté zjištění a téměř každá doufá, že jiskřička naděje přeci jen existuje. Nic nevzdávají a prostě věří, že medicína je omylná a jednoho dne se stane zázrak. Podobně jako v případě ženy, která se z vegetativního stavu probudila po pěti letech. Přitom lékaři původně doporučovali její utrpení ukončit.

Lékaři doporučili rodině ukončit utrpení

Ve zdánlivě nevratném kómatu se Jennifer Flewellenová z města Niles v americkém státě Michigan ocitla 25. září 2017. Podle serveru Shareably ten den ráno jako obvykle vysadila děti ve škole a jela do práce. Z ničeho nic se jí ale začala točit hlava a její auto sjelo ze silnice a narazilo do sloupu. Záchranka ji v kritickém stavu převezla do nemocnice. Byla na tom tak zle, že ji lékaři museli napojit na přístroje a uvést do umělého spánku.

Byl v kómatu 12 let, ale slyšel, jak mu jeho matka šeptá do ucha „doufám, že zemřeš“. Zažil doslova peklo na Zemi

Stav tehdy pětatřicetileté Jennifer byl velmi vážný a zdálo se, že všechno směřuje k nevyhnutelnému konci. Zdravotníci dokonce tehdy doporučili rodině, aby ji nechala odpojit od přístrojů, protože není takřka žádná šance, že by se z vegetativního stavu dostala, a navíc prý bude hůř. A i kdyby se stal zázrak a náhodou se probrala, nikdy nebude schopná mluvit ani chodit. S děsivou prognózou se ale nehodlala smířit její matka Peggy Meansová.

Matka v nitru věděla, že ji dcera vnímá

Bez ohledu na to, jak moc ji lékaři přesvědčovali, věřila, že se dcera jednoho dne probudí. Zoufalá matka převážela dceru z jednoho zařízení dlouhodobé péče do druhého, jen aby měla jistotu, že se jí dostává té nejlepší péče. Byla s ní každý den vyjma neděle, kdy se starala o vnoučata. Ve svém nitru věděla, že její dcera všechno vnímá, i když to tak nevypadalo. Povídala si s ní, masírovala ji a brala ji na procházky na čerstvý vzduch.

Jednoho dne se stalo něco šokujícího. Peggy své dceři řekla vtip a ona se usmála. Nemohla uvěřit, co se stalo, a vyděšeně hned běžela za lékaři. Po pěti letech se Jennifer konečně vzbudila z kómatu. Když nabyla vědomí, začala série terapií a rehabilitací, které jí mají pomoci zpět na nohy. „Je to neuvěřitelné. Už hláskuje. Pamatuje si spolužáky. Pamatuje si své první auto. Nepamatuje si nic o nehodě ani o ničem kolem, ale to předtím ano,“ řekla webu ABCNews šťastná Peggy.

Co říkáte na to, že se žena po pěti letech probudila z kómatu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články