Kdykoli šel po schodech, tak slyšel divné zvuky. Po otevření zábradlí na něj začaly vypadávat schované mince

Velké překvapení čekalo na majitele domu, který pokaždé když šel po schodišti, slyšel podivné chrastění. Tohle může potkat každého.

i Zdroj fotografie: Johan Jönsson (Julle)/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Staré domy mohou ukrývat poklady nesmírné hodnoty. Kdysi totiž lidé bankám ani podobným institucím nevěřili, a tak své peníze a cennosti schovávali do tajných skrýší. Často se však stávalo, že na ně jejich majitelé zapomněli, zemřeli nebo museli dům v rychlosti opustit, a tak tam své majetky nechali. Na ně tedy po čase mohou narazit noví vlastníci nemovitostí.

Divný zvuk jim stále vrtal hlavou

Když si manželé koupili starý dům, těšili se, jak si jej opraví. Jelikož neměli peněz nazbyt, rozhodli se jej renovovat postupně. Začali tím nejdůležitějším, tedy kuchyní, koupelnou a podlahami. Jelikož byl dům dvoupatrový, denně chodili po schodišti, jež bylo dominantou celé stavby. Udivil je však zvláštní zvuk, který schody vydávaly. Přisuzovali to však jeho stáří, a tak se tím blíže nezabývali. Napadlo je, že by se ve starém domě mohl nacházet nějaký poklad, protože se to často stává.

Podobné zkušenosti mají také vyklízeči bytů po zemřelých, kteří na ukryté cennosti a peníze často narážejí, což potvrzuje také web Novinky. Když však divné zvuky neustávaly, naopak byly stále hlasitější a zřetelnější, rozhodl se nový majitel zjistit jejich příčinu. Schody různě proklepával, dupal po nich a hledal něco, co by mu alespoň trochu napovědělo. Jenže nenarazil na nic, co by naznačovalo jejich dutost, ani nenašel místo, kde bylo schodiště odlišné od jeho zbytku. Chtěl už svou snahu vzdát, až jej nakonec napadlo rozmontovat přilehlé zábradlí.

Vysypaly se na ně mince a bankovky

Když kovovou konstrukci narušil tak, aby se mohl podívat dovnitř, nemohl uvěřit svým očím. Dírou v zábradlí se na něj začaly sypat mince. Popadl tedy oranžový lavor a snažil se mincím z otvoru pomoci. Zjistil, že se mezi nimi nachází i papírové bankovky. Celý svůj objev natočil a výsledné video poté sdílel na sociálních sítích. Nahrávka se také objevila na TikToku, kde má již přes 3 000 komentářů, ve kterých se vesměs objevují povzdechy internetových uživatelů, kteří by také rádi narazili na podobný poklad.

@momentsgang

It’s never ending! They keep coming 😳

♬ TRANSGENDER (PEARL WHITE VIP) – PEARL WHITE

Noví majitelé domu měli obrovské štěstí, když na takový poklad narazili. Rozhodně se jim budou peníze při rekonstrukci hodit. Podobnou radost zažili také manželé, kteří při rekonstrukci kuchyně objevili v podlaze poklad. O jejich příběhu jsme se na Dámském Deníku již zmiňovali. Pokud tedy i vy vlastníte starší dům či byt, rozhodně existuje šance, že se i u vás nachází podobné cenné překvapení.

Co říkáte na jejich objev?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články