Video: Zatímco všichni sledovali, jak 7letá dívka bojuje o život, statečný muž neváhal. Skočil do vody a zachránil ji

Děsivé záplavy, které způsobil tajfun Haikui, připravily spoustu lidí o domovy. Řádění živlu si vyžádalo i sedm lidských životů. Ze spárů zrádné řeky zachránil statečný muž malé dítě.

Divoký proud řeky během záplav i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Řádění tropického tajfunu Haikui i následné vytrvalé deště způsobily nedávno na jihu Číny řadu katastrof. Prudké záplavy zachvacovaly jedno město za druhým a došlo k více než stovce sesuvů půdy, které uvěznily asi 1 360 obyvatel v záplavových oblastech. Nejméně sedm životů při nich vyhaslo a další tři lidé jsou pohřešováni. Děsivý incident se stal ve městě Čching-jüan ležícím v čínské provincii Kuang-tung. V divoké vodě, která se valila městem, skončila malá dívka.

Do řeky spadla sedmiletá dívka

Následky tajfunu obyvatelé postižených měst stále pociťují. Velká voda jim zaplavila nebo zbořila domy, v oblastech jsou poškozené silnice, stržené mosty, vyvrácené stromy i sloupy elektrického vedení. Díky záplavám dokonce uteklo 75 krokodýlů z farmy ve městě Maoming v provincii Guangdong. Část vodních predátorů se podařilo odchytit, ale několik jedinců bylo nutné z bezpečnostních důvodů zastřelit.

Nástrahám živlu se tamní obyvatelé snaží čelit nejrůznějšími způsoby a navzájem si v těžkých časech pomáhají. Ve městě Čching-jüan ležícím v čínské provincii Kuang-tung spadla do vody sedmiletá holčička s batohem na zádech. Proud ji nekompromisně unášel. Dítě svádělo boj o svůj život. Sociálními sítěmi se šíří video, které zachycuje, jak se jeden ze svědků incidentu statečně vrhnul do zrádné vody, aby dívku zachránil. Neváhal ani na okamžik.

Dítě nemilosrdně unášel proud řeky

Na videu je vidět, jak muž skočil z několik metrů vysokého břehu do široké řeky. Plaval k dítěti, které unášel proud. Tělíčko bylo zhruba uprostřed a zdálo se, že holčička má obličej ponořený ve vodě. Zbývaly zřejmě jen vteřiny, které ji dělily od utonutí. Hrdina dítě zachránil, doplaval s ním ke břehu a vynesl ho z vody ven. Tam už čekali další lidé, kteří se o sedmiletou dívku postarali. Z nehody vyvázla bez vážných zranění.

Intenzivní déšť, který způsobil tajfun, tři dny bičoval také přístavní město Xiamen v provincii Fujian. Dokonce byl překonán rekord v nejdelším silném dešti ve městě od roku 1953, kdy se tyto záznamy začaly vést. V hlavním městě provincie Fu-čou meteorologové varovali, že 49 nádrží překročilo povodňové limity. Z domovů bylo evakuováno celkem přes 36 000 lidí a bylo poškozeno elektrické a komunikační spojení. Škody jsou zatím odhadovány v přepočtu na 1,7 miliardy korun.

Co říkáte na hrdinský čin muže, který neváhal do řeky skočit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články