Dívka si myslela, že na tváři vymačkává obyčejný pupínek. Pár hodin nato bojovala o život

Dívka měla před důležitou schůzkou a na tváři se jí udělal ošklivý pupínek. Chtěla si ho vymáčknout, ale rozhodně to neměla dělat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Asi každý zná ten pocit, že ho čeká nějaký pohovor nebo třeba rande, a on se ráno probudí s velkým pupínkem na tváři, který nejde přehlédnout. To dokáže opravdu rozzlobit, ale není nic horšího než se ho snažit vymáčknout. Vždy totiž bude ještě viditelnější než předtím. A také existuje mnoho pupínků, na které byste raději neměli vůbec sahat. Přesně takový se utvořil této ženě, která ho rozhodně neměla mačkat.

Začal jí otékat obličej

Dívka jménem Katie se ráno probudila a ihned zamířila do koupelny. Chtěla provést základní hygienu a umýt si obličej, když si v zrcadle všimla, že se jí mezi obočím udělal velký pupínek. Samozřejmě, že ho hned začala mačkat. Až později se ale ukázalo, že vůbec nešlo o obyčejný pupínek, ale o vážnou a nebezpečnou infekci, kvůli které Katie nakonec skončila v nemocnici.

Když pupínek vymáčkla, odešla z koupelny a šla se nasnídat. Jenže o hodinu později jí začalo místo, kde se pupínek nacházel, otékat a bolest se postupně stala nesnesitelnou. Katie se raději rozhodla, že pojede do nemocnice. A když se lékař na postižené místo podíval, řekl jí šokující diagnózu. Tento pupínek totiž opravdu nebyl jen tak obyčejný.

Strávila 4 dny v nemocnici

Katie totiž dostala celulitidu. Asi vám došlo, že to není to stejné jako celulitida, která se objevuje na stehnech. Byl to zánět pojivové tkáně, který může způsobit vážné komplikace. Často se stává, že se objeví jen tak, bez jakýchkoli příznaků. Později se začne projevovat bolestivost, zvýšená teplota nebo se vyskytnou puchýře, a nakonec se přidá ještě horečka, bolest hlavy či nevolnost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Katie musela v nemocnici zůstat 4 dny, až poté jí dovolili, aby šla domů a doléčila se antibiotiky. Měla velké štěstí, protože se infekce nerozšířila do mozku ani do očí. Kdyby Katie lékaře nenavštívila, mohla tato infekce způsobit úplnou slepotu, nebo v tom nejhorším případě dokonce i smrt. A víte, co za to s největší pravděpodobností mohlo? Špatně umyté štětce na make-up.

Jak často čistíte vaše štětce nebo houbičky na make-up?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund