Chtěla si pohladit cizího psa, skončila v nemocnici: Rodiče 5leté dívky jsou přesvědčení, že je na vině jeho majitel

Obyčejná cesta otce s dcerou na nákup se během několika vteřin změnila v děsivý zážitek. Po útoku agresivního psa musela dívka podstoupit tři operace obličeje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Z běžné cesty na nákup se v mžiku stal hororový zážitek. Pětiletá dívka si chtěla pohladit cizího psa, na kterého s otcem narazili před obchodem. Když to rodič i majitel zvířete dítěti dovolili, zdálo se, že žádné nebezpečí nehrozí. Jenže opak byl pravdou. Pes na dívku zaútočil a pokousal ji v obličeji. Děsivý incident se odehrál bleskurychle, takže zpočátku nikdo netušil, že ve skutečnosti je holčička vážně zraněná. Případem se začala zabývat policie.

Nejdřív si myslel, že je jen vylekaná

Když pes před několika dny napadl malou Farrah-Leigh Nicholovou v britském Nortonu, byla právě se svým otcem Alexem na cestě na nákup. Před obchodem ji zaujal pes, který tam byl se svým pánem. Dívka se obrátila na otce, jestli může psa pohladit. Souhlasil, ale trval na tom, že se předtím zeptají i jeho majitele. „Požádala ho o svolení předtím, než zvíře jemně pohladila,“ vypráví zděšený rodič pokousané dívky, který se krátce poté stal svědkem hrůzostrašného incidentu.

Otec dívky nevědomky jen přihlížel tomu, jak pes útočí. „Najednou pes vyskočil a ona odskočila. Ještě jsem si pomyslel, že to bylo štěstí,“ podotkl rodič, který se v první chvíli domníval, že jeho dcera je jen vylekaná zbrklým chováním psa. Že je situace mnohem vážnější, si uvědomil, když uviděl krev. „Plakala a měla celý obličej pryč. Její obličej byl pryč. Bylo to prostě hrozné,“ popisuje otec bezprostřední okamžiky po útoku psa.

Holčičku čekaly tři operace

Zakrvácené dítě plakalo schoulené na zemi a zůstávalo nebezpečně blízko u agresivního zvířete. Její otec jí okamžitě přispěchal na pomoc. „Vrhnul jsem se k ní, abych ji dostal pryč. Psa jsem odkopl,“ řekl. Na místo rychle dorazila záchranka i policie. „Dívka utrpěla vážná zranění v obličeji a byla převezena do nemocnice. Majitel psa zůstal po útoku na místě a spolupracoval s policií,“ uvedly policejní orgány s tím, že pes byl jeho majiteli zabaven.

!!!!!!!!!FULL!!!!!!!!! WILL DRAWN ASAP!!!! Here we go!!!!! Let’s get farrah-leigh to Disney land!!!! First number…

Zveřejnil(a) Kirsty Lavender dne Neděle 13. srpna 2023

Holčička v nemocnici bezprostředně podstoupila jednu operaci a druhá následovala další den. Po dvou týdnech bude muset podstoupit třetí chirurgický zákrok. Zdá se ale, že je všechno na dobré cestě. Po operaci si malá Farrah-Leigh v nemocnici pod dohledem rodičů už hrála s hračkami. Rodinná přítelkyně Kirsty Lavenderová založila finanční sbírku, aby se dívka po zotavení mohla podívat do Disneylandu. Z incidentu rodina viní majitele psa.

Jak se zachováte, když si dítě chce pohladit cizího psa?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články