Dítě křičelo po celou dobu letu a cestující byli vzteky bez sebe. Letuška se rozhodla uklidnit ho sama

Někdy stačí málo a běžný let se může v mžiku stát pro pasažéry nepříjemnou noční můrou. Stačí, když jsou rodiče krátcí na své malé rozmazlené a vzteklé ratolesti.

uřvané dítě v letadle i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cestování letadlem je samo o sobě celkem stresující záležitostí. Pokud se poblíž vašeho sedadla navíc usadí rodiče s batoletem, je pravděpodobné, že vaše trpělivost a psychická odolnost dostanou zabrat. Není neobvyklé, že nároční malí pasažéři let nesnášejí zrovna nejlépe nebo se při něm nudí a spolucestujícím ho pořádně okoření křikem, pláčem a vyváděním. Na potomka jsou často krátcí rodiče i palubní personál.

Bezradný otec neuměl syna uklidnit

Přesně taková situace hrozila cestujícím vnitrostátního letu z brazilské metropole do města Cuiabá. Podle serveru MTMinuto cestoval na palubě stroje společnosti Azul Linhas Aéreas otec s malým chlapcem. Z dlouhého letu bylo dítě unavené a rozmrzelé. Začalo se vztekat, křičet a plakat. Snahy otce uklidnit ho byly marné. Na DámskémDeníku jsme před časem psali o podobném případu, kdy se tříletému chlapci podařilo přeměnit několikahodinový běžný let v peklo.

Nervozita mezi cestujícími s přibývajícím časem narůstala. Hlasitý řev chlapečka začínal být nesnesitelný. Zdálo se, že až do konce letu budou mít pasažéři o nechtěnou zábavu postaráno, což pro ně bylo velmi frustrující. Přestože se otec snažil syna zvládnout, nedařilo se mu to. Vypadal bezradně. Na pomoc mu přispěchala letuška, která batoleti dala na hraní samolepky a kelímky, ale ani to nezabralo.

Letuška nedělala jen svou práci

Obrat nastal překvapivě až o chvíli později. Zkušená letuška vzteklého chlapečka tiše konejšila a pak ho vzala do náruče. Překvapivě se nevzpíral, uvedl server Folhamax. Nejenže během několika minut přestal vyvádět, ale nakonec položil svou hlavu na rameno letušky a usnul. Pasažéři na palubě letounu si oddechli a kámen ze srdce spadl i otci batolete. Zajímavou scénu zachytil na video jeden z pasažérů Raphael Achilles.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Raphael Aquilles (@raphaelaquilles)

Zveřejnil záběry na sociálních sítích a počin profesionální a laskavé letušky se stal hitem. „To, co jsem zažil při svém letu, mi udělalo obrovskou radost. Chlapce, který nepřestával plakat, si k mému překvapení letuška vzala do náruče a konejšila ho, dokud neusnul. Jsem nadšený milým přístupem této letušky. Nedělala jen svou práci, projevila lásku, náklonnost a empatii,“ uvedl u svého videopříspěvku Achilles.

Jaký názor máte na cestování letadlem s malými dětmi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články