Papoušek zazpíval miminku píseň na uvítanou. Dojatí rodiče zachytili okamžik na kameru

Korela seděla na pohovce vedle ležícího miminka. O pár minut později udělala něco úžasného. Podívejte se na roztomilé video o přátelství mezi touto dvojicí.

miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Korely jsou ve zvířecí říši známy jako zdatní imitátoři nejrůznějších zvuků a melodií. Své o tom ví i majitelé tohoto papouška. Podívejte se na roztomilé video, kde papoušek přisedl na pohovku k ležícímu dítěti, aby mu zazpíval melodii známé písničky. Miminko bylo zcela okouzlené a jeho dojatí rodiče tento krásný moment zachytili na kameru.

Je to většinou tichý pták

Korely jsou hned po andulkách druhým nejčastěji chovaným typem papouška v domácnosti. Jsou velmi nenáročné, vhodné i pro začátečníky, a díky tomu jsou tolik vyhledávané. Velmi dobře a rychle se přizpůsobí novému prostředí a oblíbené jsou také pro svou obratnou dovednost imitace zvuků a melodií. Jde o tichého ptáka, pokud nechce projevit nějakou silnou emoci.

Přivítal ho na světě

Téměř to vypadá, jako by rodiče malého dítěte na video zachytili moment, kdy ho bílá korela přišla uvítat na světě. Zatímco miminko leží pohodlně na zádech na pohovce, papoušek k němu přisedne a začne mu zpívat melodii známé dětské písničky. Možná si právě tuto melodii vybral, aby svého nového kamaráda přivítal doma.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Roztomilá reakce

Miminko celou dobu zaujatě poslouchá a ani nedutá. Na jeho tváři se postupně rozlévá spokojený úsměv, čímž naprosto dojalo své rodiče. Překvapivé navíc je, že korela nepřestávala zpívat, ani když od dítěte neviděla žádnou výraznou reakci. Korely jsou velmi společenskými ptáky, kteří i ve volné přírodě tvoří velká hejna.

Chov je zábavný

Na rozdíl od některých jiných papoušků je chov korely snadný a někdy i zábavný. Společnost jiného ptáka nebo jejího majitele je pro ni životně důležitá, je proto velmi přítulná a ocení jakýkoliv kontakt s člověkem. Jedinou nevýhodou je potřeba velkého prostoru – dvě korely potřebují voliéru velkou jako šatní skříň. Přesto však výhody jednoznačně převládají a počet chovatelů korel se neustále zvyšuje.

Jaký máte názor na chování papoušků jako domácích mazlíčků?

Zdroj: OnlineNytt
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu
Události247.cz
Události247.cz
Google upozornil na aplikaci iRecord, která dokáže odposlouchávat zařízení. Lide by si prý měli smazat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů