Takhle vypadají jediná devaterčata na světě. Matka popsala, jak to celé 3 roky zvládají

Žena z Mali, která počala přirozenou cestou, přivedla na svět fascinujících 9 potomků. Byla tak zapsána do Guinessovy knihy rekordů.

Pozitivní těhotenský test i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Mít dítě je velké požehnání a dar, kterého by si rodiče měli vážit. Kdo děti má, tak ví, že starost o ně může být někdy výzvou a rozhodně jsou i momenty, kdy si rodič sáhne na pomyslné emoční dno. To vše ale vynahradí šťastné chvíle, které člověka opět dostanou do psychické pohody, a on pak může věnovat tichou modlitbu za to, že ty rarachy doma má a jsou zdraví. Vyjádřili jste někdy obdiv nad maminkou, která tlačila kočárek s dvojčaty či trojčaty? Nic nemá na africkou ženu, která jako jediná na světě porodila dětí rovnou 9.

Lékaři odhadovali příchod sedmerčat

Když 25letá Halima Cisseová z Mali zjistila, že je těhotná, ani ve snu by ji nenapadalo, jak se bude situace vyvíjet. Po první kontrole u gynekologa nevycházela z údivu, když jí bylo řečeno, že se může těšit na 7 nových přírůstků. Vzhledem k náročnosti a rizikovosti těhotenství byla žena převezena do Maroka, kde je lékařská péče na vyšší úrovni. Halima porodila děti ve 30. týdnu těhotenství a snad jen souhrou šťastných náhod všechny přežily. Nakonec ovšem dětí nebylo 7, jak lékaři předvídali, ale neuvěřitelných 9.

Porod pro ni byl nesmírně náročný. Miminka přišla na svět císařským řezem a celý proces trval zhruba 20 minut. Její bříško touto dobou vážilo odhadem lékařů přibližně 30 kilogramů, uvádí web Novinky. „Jak děti vycházely ven, přišlo mi to jako věčnost,“ vyjádřila se statečná Halima. U porodu ji podporovala její sestra. Manžel, který kvůli proticovidovým opatřením nebyl k porodu připuštěn, tak děti poprvé uviděl až o několik dnů později. Celkem přivedla na svět 4 chlapce a 5 dívek s porodní váhou 0,5–1 kg.

Zasloužený rekord

Pyšní rodiče jsou si nicméně velmi dobře vědomi, že živit tolik dětí nebude snadné. Jako miminka spotřebovaly děti denně 100 plen a vypily 6 litrů mléka, informoval web ABC7Chicago. Naštěstí mají pomoc dobrých lidí, nevládních organizací a charitativních spolků, které jim pomáhají poskytnout dětem vše důležité a potřebné. Dnes mají děti 3 roky, rostou jako z vody, a ačkoli Halima uznává, že je to vyčerpávající, za nic na světě by neměnila.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Nonuples Arby (@les_nonuples_arby_officiel)

Halima Cisseová se jako žena, která přirozenou cestou počala 9 dětí, dostala do Guinessovy knihy rekordů. Tato proslulá kniha obsahuje všelijaké libůstky. DámskýDeník například informoval o ženě, která se zde umístila už ve svých 17 letech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články