„Pokaždé se z dětského hřiště vracím naštvaná,“ říká žena. Vytáčí ji chování rodičů, kteří si své ratolesti nehlídají

Vyrazit s batoletem na hřiště je pro spoustu rodičů úkol, který dostali za trest. Prcek bude vyžadovat pozornost a vztekat se, když nebude po jeho nebo mu jiné dítě vezme hračku.

Dve holčičky si hrají na pískovišti i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nadšený a šťastný potomek je snem každého rodiče. Vykouzlit spokojený úsměv na jeho tváři dokáže návštěva dětského hřiště, kde se může vyřádit na houpačkách, prolézačkách, klouzačkách, pískovišti a dalších atrakcích. A také se tam seznámit s novými kamarády. Pro spoustu rodičů je to nutné zlo, ale co by kvůli svému dítku nepodnikli. Na hřištích, která jsou snad v každém městě i menší obci, platí jakási nepsaná pravidla, která nemusí být každé matce zrovna dvakrát po chuti.

Na dětské hřiště se rodiče moc nehrnou

Většina rodičů absolvuje návštěvu dětského hřiště s jistou dávkou sebezapření. Nejenže zpočátku musí s dítětem oběhnout povinné kolečko po nejrůznějších stanovištích, aby se rozkoukalo, ale pak musí dohlížet na to, zda neprovádí nějaké vylomeniny, aby si neublížilo. Rodič musí současně ohlídat, aby jeho prcek příliš neotravoval jiné děti a ty zase jeho, případně se zapojit do řešení nejrůznějších soubojů o prolézačky nebo o hračky. Děti totiž dokáží být kruté, jak jsme psali v DámskémDeníku.

Nemluvě o tom, že navíc musí mít rodič pod kontrolou, co se děje v okolí, aby jeho potomkovi nehrozilo nějaké nebezpečí. Třeba od podezřelých dospělých osob, jako byl muž s dudlíkem, který podle TN.cz obtěžoval děti na jednom z pražských hřišť, nebo třeba od volně pobíhajících nevychovaných psů. Zkrátka pokud vyrážíte s dítětem na dětské hřiště, budete mít rozhodně o zábavu postaráno. Je zřejmě bláhové se domnívat, že si tam odpočinete, poklábosíte s jinými rodiči, zahrajete si na mobilu nějakou hru nebo vyřídíte e-mailové zprávy.

Dceři sebrali hračky a nechtěli je vrátit

Chování některých rodičů a jejich dětí na hřištích vytáčí i Martinu, která je matkou malé dcery Míly. „Vrátíme se z hřiště domů a jsem otrávená,“ říká ve videu na platformě TikTok s tím, že se stále větší nechutí dceru na hřiště doprovází. Podle ní si rodiče na hřiště chodí povídat a smát se s kamarády, zatímco jejich děti si dělají, co chtějí. „Nechápu to, proč rodič, který jde s dítětem na hřiště, to bere výhradně jako účel socializace s ostatními rodiči,“ rozčiluje se matka roční holčičky.

@bumpyme Z cyklu muszę, bo się uduszę😫😤 Rodzice, bądźmy odpowiedzialni za swoje dzieci w każdym miejscu, obserwujmy i reagujmy…🤌🏻 #storytime #placzabaw #dzieci #zachowanie #rodzice #rodzicenatiktoku #dc #dlaciebie #ttpolska #macierzynstwo #macierzynstwobezsciemy #rodzicielstwo #jestemmama #mamanatiktoku #ciaza2023 #mamavlog #fy #mamatiktoker ♬ Suspicious, slow and simple song – Kohrogi

Opakovaně se stalo, že starší děti braly její malé dcerce hračky. Ve videu matka popsala situaci, kdy chtěla jít s Mílou domů a cizí vzteklé dítě jim nechtělo vrátit její hračku. „Když jsem ho o ni požádala, batole ji odhodilo a jeho rodič ani nereagoval, protože byl zaneprázdněn hovorem. Proč musím já napomínat cizí děti?“ ptá se ve videu Martina s tím, že ji logicky jiné děti neposlouchají, protože je pro ně cizí. Kdyby je napomenul jejich vlastní otec nebo matka, bylo by to jiné.

Matka se vrací z hřiště domů rozčílená

Pokud rodič nenaučí své dítě vracet hračky, být trpělivé ve frontě na nějakou atrakci, nelézt po klouzačce nahoru, necákat po ostatních v parných dnech stříkacími pistolkami vodu nebo nebýt vzteklé a zlé na jiné děti, musí mu prostě věnovat pozornost celou dobu, kdy je s ním na hřišti. „Vracím se z hřiště a jsem naštvaná, a to jsem tam šla za rekreačním účelem, abych udělala dítěti radost, aby si hrálo, aby bylo na čerstvém vzduchu, aby se bavilo,“ vysvětluje Martina.

dětské hřiště iZdroj fotografie: Depositphotos

Pod videem se rychle objevila spousta komentářů podobně naštvaných rodičů. „Nejhorší situace jsou, když na hřiště přijdou rodiče s dětmi, dítě si dělá, co chce, a rodič sedí na telefonu a je mu jedno, co se děje,“ napsal jeden z diskutujících. Nesnáším davy na hřišti, taky mám pak nervy. Snažím se chodit, když tam není moc dětí. Pak je tam klid a nemusím ostatní napomínat,“ reagoval další. „Jste ve fázi, kdy musíte dítě nonstop hlídat, ale to přejde, až bude větší, a vy z toho budete také těžit,“ oponoval Martině jiný z diskutujících.

Jaké zkušenosti máte z návštěv dětských hřišť?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články