Prodal obraz dívky, ale další den se mu znovu objevil přede dveřmi. Lidé věří, že je prokletý

Portrét dítěte se zvláštně strašidelným výrazem ve tváři se vracel do starožitnictví jako bumerang. Nového majitele pokaždé vyděsil natolik, že ho přinesl zpět a zadarmo.

Staré obray, fotky a rámy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Umělecká díla většinou lahodí oku i mysli. Existují ale předměty, které působí spíše strašidelně. Často to bývají historické panenky nebo obrazy. Jeden takový se objevil i ve starožitnictví v přímořském letovisku St Leonards-on-Sea na jihu Anglie. Jde o portrét malé dívky v červených šatech. Zdánlivě nevinný obraz dítěte v sobě ale zřejmě skrývá něco velmi děsivého. Už dvakrát ho totiž obchod prodal a pokaždé ho kupci přišli vrátit.

Obraz obklopuje zlá aura

Portrét dívky přinesl do starožitnictví neznámý muž spolu s dalšími uměleckými díly. Jakmile ho majitel obchodu spatřil, všiml si zvláštní kvality obrazu. Dívka, která je na něm zobrazená, má totiž velmi podivný a zneklidňující výraz. Dílo skončilo vystavené ve výloze s cenovkou 25 liber, což je v přepočtu zhruba 700 korun. Celkem rychle se našel kupec, který po obrazu zatoužil a odnesl si ho domů. K překvapení prodavače se ale za několik dní do obchodu vrátil.

Obraz dívky v červených šatech přinesl s sebou. Chtěl se ho zbavit, protože ho obklopuje zlá aura. Obchodníka překvapilo, že za něj nechce vrátit zpět peníze. Uvědomil si zároveň, že na portrétu skutečně je něco velmi znepokojivého. Oči děvčete z obrazu jej nepříjemným způsobem sledovaly po místnosti na každém kroku. Portrét znovu skončil ve výloze obchodu. Tentokrát za nižší cenu 20 liber, tedy asi 560 korun. Ale to nebylo vše.

Dvakrát se prodal, dvakrát ho vrátili

Majitel starožitnictví ho také opatřil cedulkou, která měla potenciální kupce varovat, že obraz je možná prokletý. Netrvalo dlouho a navzdory varovnému upozornění se našel další kupec. Tentokrát přišel obraz vrátit už druhý den. Ani on za něj nechtěl peníze zpátky. Byl viditelně rozrušený a třásl se. Prodavači řekl, že tu prokletou věc už nikdy nechce vidět. Portrét dívky, jejíž pohled vyvolává zděšení, se tedy znovu objevil ve výloze starožitnictví.

Obchod opatřil obraz stejnou cenovkou a novým varovným vzkazem. „Je zpátky! Dvakrát prodána a dvakrát vrácena! Máte dost odvahy?“ Příběh děsivého obrazu se stal populárním na sociálních sítích. Početná skupina nadšenců starožitných předmětů si strašidelný portrét dívky v červených šatech zamilovala. Nebývalý zájem o obraz motivoval druhého kupce, aby se pro obraz do obchodu vrátil, přestože mu naháněl hrůzu. Majitel obchodu přiznal, že se díla rád zbavil. Kupec ho sice chtěl zaplatit, ale dostal ho zadarmo.

Co si myslíte o výrazu dívky na obraze?

Zdroj: Lelum
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články